Byty
Byty - forma vlastnictví
Dům
Pozemky
Komerční nemovitosti
Lokalita
Kraje
» Hlavní město Praha
» Středočeský kraj
» Jihočeský kraj
» Jihomoravský kraj
» Karlovarský kraj
» Kraj Vysočina
» Královéhradecký kraj
» Liberecký kraj
» Moravskoslezský kraj
» Olomoucký kraj
» Pardubický kraj
» Plzeňský kraj
» Ústecký kraj
» Zlínský kraj
» Evropa
» Asie
» Severní Amerika
» Afrika
Cenové rozpětí v Kč  
(?)
Plocha v m² Plocha parcely v m² (?)
Stav nemovitosti
Konstrukce budovy
Podle počtu podlaží budovy
Počet podlaží budovy
Poschodí bytu
Počet místností
Zařízenost nemovitosti
Vybavení
Způsob vytápění objektu
Aktuálnost
+ další volby
Zavřít box Vymazat formulář
Cenové rozpětí v Kč Plocha v m²
Lokalita
>> Hlavní město Praha
>> Středočeský kraj
>> Jihočeský kraj
>> Jihomoravský kraj
>> Karlovarský kraj
>> Kraj Vysočina
>> Královéhradecký kraj
>> Liberecký kraj
>> Moravskoslezský kraj
>> Olomoucký kraj
>> Pardubický kraj
>> Plzeňský kraj
>> Ústecký kraj
>> Zlínský kraj
Zavřít box Vymazat formulář
Lokalita
Název nebo adresa RK
Zavřít box Vymazat formulář

PRODEJ: komerční nemovitost, osobní vlastnictví

Vacov, okres Prachatice, Javorník Exkluzivní nabídka

Poslední změna: 28.10.2016

Titulní fotografie

Mapa

Více fotografií

Cena 11 000 000 Kč

Poznámka: Včetně provize

Počet podlaží budovy
5
Podlaží pod zemí
1
Plocha parcely
17620 m²
Užitná plocha
1500 m²
Konstrukce budovy
smíšená
Bytových jednotek
6
Počet parkovacích míst
10
Počet místností
27
Sklep
Cena včetně provize
Ihned k dispozici
Vodní zdroj
veřejný
Plyn
nezaveden
Topení
ústřední - tuhá paliva
Třída energetické náročnosti
G - Mimořádně nehospodárná (?)

Komerční areál pro úspěšný developerský projekt-prodej horských apartmánů, centrální Šumava 1000m. n

Motto: který investor vyplní bílé místo na realitním trhu centrální Šumavy?Pozemky: A. Horský dům ve švýcarském stylu s vedl. stavbami 10.444 m²+odd. části parcel 183/5 a 370 (ost. plochy) jak vyznač. na snímku pozemk. mapy v příloze-z toho zastavěné plochy a nádvoří 3789 m².
B. Byt. dům se šesti byt. jednotkami 2525 m², z toho zast. plocha a nádvoří 192 m².
C. Komunikace ve vlastnictví dlážděná žulovými kostkami o vým. 862 m²-příjezd pro oba objekty a) a b).
Velká výměra pozemků náležejících k areálu umožňuje případnou výstavbu garáží, park. stání a rekreační vybavenosti (viz snímek pozemk. mapy v příloze, v němž jsou barevně odlišně vyznačeny plochy k celkům nemovitostí označeným A, B,C).
Lokalita a poloha areálu: Centrální Šumava, horské středisko Javorník–cca 15 km od Vimperka i Kašperských Hor–nádherné místo těsně pod vrcholem stejnojmenné mohutné šumavské hory s nadm. výškou 1089 m, známé rozhlednou, lyžařskými vleky, krásnou kapličkou, jedním z nejkrásnějších šumavských výhledů a lákavým posezením na terasách místních restaurací. Blízko je i známý areál zimních sportů Zadov – Churáňov, se sjezdovkou Na kobyle a kompletní vybaveností pro letní i zimní rekreaci. Probíhá tudy bílá stopa pro běžkaře navazující v kouzelně krásné krajině na šumavskou magistrálu. Hluboké okolní lesy, které ještě nepřišly o všechna svá tajemství. Daleké výhledy, jakými se nemohou pyšnit nejvyšší polohy centrální Šumavy. Cesty lemované starými horskými jeřáby a stráně vonící mateřídouškou. Krásné tepané kříže na rozcestích, místa kde se otevírají panoramata tak krásná, až se tají dech. To vše vytváří nezaměnitelný genius loci a výjimečnost přívětivého horského letoviska.
Popis staveb: A. Hlavní objekt-pětipodlažní rozsáhlá horská stavba ve švýcarském stylu s přístavbou kuželníku, částečně mistrovsky vyzděná ze šumavského kamene nese pečeť stylu známého architekta Jindřicha Kohouta, který ji v první polovině 20 stol. projektoval. Byla realizována pro potřeby Agrární strany, vlády a parlamentu ČSR–a byly pro ni použity nejlepší technologie a materiály té doby. Dokumentuje vysoký standard staveb první republiky. Zastavěná plocha 900 m², užitná plocha 3.100 m², obestavěný prostor 11.250 m3 (počítáno bez vedl. staveb -kuželníku, garáže, skladu a vodárny, které patří k areálu). Před průčelím budovy se nachází původní venkovní bazén, nyní nefunkční.
Technické podlaží budovy je zděné se železobetonovým stropem (suterén a polosuterén)-s bazénem, saunou a velkým prostorem pro sklepní kóje (670 m²)+dvě nadzemní podlaží zděná obložená v exteriéru dřevem a částečně omítnutá (763 a 735 m²)+dvě výškové úrovně podkroví tvořené dřevěnou konstrukcí s tepelnou izolací (515 m² a 168 m²). Stropy nad chodbami jsou železobetonové, ostatní stropy dřevěné trámové. Krov sedlový, střešní krytina bobrovky na hustém bednění, klempířské prvky pozink. plech. Neprošla zásadní přestavbou, byla pouze průběžně udržována a posléze přizpůsobena provozu ozdravovny–k tomu účelu sloužila donedávna a mohla by mu po adaptaci sloužit i nadále. Může zde také vzniknout stylově ojedinělý hotelový areál. Připravena je i studie záměru pro dům péče o seniory. Pro silnou stavební firmu by však byla zajímavá adaptace na bytový dům s horskými apartmány k prodeji do osob. vlastnictví. Naše realitní firma registruje značný počet zájemců, kterým nelze vyhovět pro minimální nabídku. Tento typ výstavby pro rodinnou rekreaci v posledních letech na Šumavě naprosto neuspokojuje poptávku.
Stavebně-technický stav budovy neodpovídá současným normám a standardům, což si vyžádá komplexní rekonstrukci se zachováním památkově chráněného exteriéru stavby. Výhodou je funkční napojení areálu na inženýrské sítě–obecní vodovodní i kanalizační řad, el. příkon z distrib. sítě EON bude nezbytné posílit. Vytápění ústřední–kotelna LTO se blíží hranici životnosti, v rámci rekonstrukce je nutné řešit vhodnější topné médium. Vnitřní dispozice budovy jsou členité, popis příliš obsáhlý. Při prohlídce nemovitostí budou předloženy výkresy jednotlivých podlaží z technického pasportu, z nichž jsou patrné nosné a nenosné vnitřní konstrukce. Rovněž znalecký posudek, který je však nutno aktualizovat.
B. )Bytový dům se šesti bytovými jednotkami, 4 byty 3+1, dva byty 2+1, zděná stavba se sedlovou střechou krytou pozink. plechem, realizovaná později než hlavní objekt-výhradně k bytovému účelu. S pozemky o vým.2525 m² vč. zastavěné plochy domu, v nádherném prostředí obklopeném vzrostlým lesem. Perfektní soukromí v přírodě. Šest bytů o přibliž. výměrách 72 m², 71 m², 67 m², 72 m²,73 m² a 68 m², které jsou situovány vždy po dvou–v I. NP(přízemí), II. NP a v podkroví. Dům je podsklepen–suterén má společné prostory o vým. 53 m² a sklepní prostory o vým.37 m². Společné prostory jsou i v 1. NP (přízemí) 14 m², ve II. NP 13 m², v podkroví 13 m². Půdní prostor je tvořen společným prostorem o ploše 125 m²–vhodný k adaptaci na další byt. jednotky. Dům je napojen na obecní vodovodní a kanalizační řad, el. příkon z distrib. sítě EON, vytápění ústřední–společný kotel na pevná paliva, nutno řešit změnou topného média v rámci rekonstrukce se samostatným měřením spotřeby tepla a elektřiny pro každou byt. jednotku. Pro následný záměr investora je žádoucí, aby interiéry bytů, společných prostorů i exteriéru bytového domu byly přizpůsobeny současným standardům.
C). Komunikace ve vlastnictví–zajišťující příjezd od státní silnice k hlavnímu objektu i bytovému domu je dlážděna žulovými kostkami. V případě potřeby lze zajistit služebnost komunikace pro nemovitostní celky označ. A a B ideálním spoluvlastnickým podílem, případně věcným břemenem. Komunikace je zahrnuta v celkové ceně nabídkové ceně areálu.
Inž. sítě areálu–jsou samostatné pro oba celky nemovitostí označ. A a B: El. –napoj. na distribuční síť EON (nutno posílit příkony).
Voda: z obec. vodovod. řadu (plus historická vodárna na vlastním pozemku jako náhradní zdroj pro hlavní objekt).
Kanalizace: do obec. kanaliz. řadu.
Komunik. napojení: přímé ze státní silnice na vlastní dlážděnou komunikaci vedoucí až k nemovitostem A i B

Poslat dotaz

Číslo zakázky: IDNES-001116KH

informační emaily

Prodejce

image

Jiřina Müllerová - kancelář Kašperské Hory
+420 602 145 ...
zobrazit celé číslo Více nabídek mullerova@muller-reality.cz

MÜLLER-REALITY/IMMOBILIEN, s.r.o.

Zobrazit vizitku »