Byty
Byty - forma vlastnictví
Dům
Pozemky
Komerční nemovitosti
Lokalita
Kraje
» Hlavní město Praha
» Středočeský kraj
» Jihočeský kraj
» Jihomoravský kraj
» Karlovarský kraj
» Kraj Vysočina
» Královéhradecký kraj
» Liberecký kraj
» Moravskoslezský kraj
» Olomoucký kraj
» Pardubický kraj
» Plzeňský kraj
» Ústecký kraj
» Zlínský kraj
» Evropa
» Asie
» Severní Amerika
» Afrika
Cenové rozpětí v Kč  
(?)
Plocha v m² Plocha parcely v m² (?)
Stav nemovitosti
Konstrukce budovy
Podle počtu podlaží budovy
Počet podlaží budovy
Poschodí bytu
Počet místností
Zařízenost nemovitosti
Vybavení
Způsob vytápění objektu
Aktuálnost
+ další volby
Zavřít box Vymazat formulář
Cenové rozpětí v Kč Plocha v m²
Lokalita
>> Hlavní město Praha
>> Středočeský kraj
>> Jihočeský kraj
>> Jihomoravský kraj
>> Karlovarský kraj
>> Kraj Vysočina
>> Královéhradecký kraj
>> Liberecký kraj
>> Moravskoslezský kraj
>> Olomoucký kraj
>> Pardubický kraj
>> Plzeňský kraj
>> Ústecký kraj
>> Zlínský kraj
Zavřít box Vymazat formulář
Lokalita
Název nebo adresa RK
Zavřít box Vymazat formulář

PRODEJ: kanceláře, osobní vlastnictví

Brno, Jezuitská

Datum uložení: 04.10.2016

Titulní fotografie

Mapa

Více fotografií

Cena 70 350 000 Kč

Poznámka: Včetně provize

Zastavěná plocha
1503 m²
Plocha parcely
1908 m²
Užitná plocha
7627 m²
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Cena včetně provize
Třída energetické náročnosti
E - Nehospodárná (?)

Budova ČT, Brno-město, ul. Jezuitská TYPOS

Předmět dražby je evidovaný ve veřejném seznamu jako jiná stavba č. p. 10, je na uličním průčelí i v předložené PD označená číslem 7. Jedná se o vícepodlažní stavbu, která byla postavená v meziválečném období, původní účel užití byl polyfunkční dům s obchodní pasáží v úrovni ulice Jezuitská, bytovými jednotkami v dalších nadzemních podlažích a tančírnou v podzemí objektu. Objekt stojí v zóně označené jako Městská památková rezervace, je tedy památkově chráněn, ač na LV zápis nenajdeme. Objekt byl v minulosti známý jako součást pasáže "Typos“. V současnosti je převážně přestavěn pro specifické účely České Televize Brno, což znamená, že byl mimo tři bytové jednotky, a prostory původní tančírny, dnes studia, přestavěn na administrativní budovu, jelikož i přes to, že specifické činnosti provozu vyžadují zvláštní úpravy prostoru, tento je v podstatě rozdělen do jednotlivých buněk kanceláří, případně se zvláštními technickými úpravami. Stavba je napojená na všechny inženýrské sítě včetně parovodu, chybí zde napojení na plyn, který byl záměrně odpojen. Zdrojem vody je veřejný vodovod, ohřev TUV přes výměník, zásobník je umístěný v suterénu, ve vyšších podlažích pak samostatnými elektrickými ohřívači. Odvod splašků do veřejného kanalizačního řádu. V budově bude ponecháno značné množství jak kabelových rozvodů, tak speciálního vybavení souvisejícího s aktuálním převládajícím využitím objektu. 1. a 2. PP objektu jsou provázána, hlavní dominantou je rozsáhlé studio, procházející přes obě podzemní podlaží situované do původního sálu tančírny, pod úrovni chodníku ulice Jezuitská. Přístup do podzemních podlaží vede přes dvě reprezentativní schodiště, které vedou dolů z pasáže v 1. NP. budovy. Je zde také strojovna VZT, vybavena sice funkčním ale zastaralým vybavením. Zároveň je také zdrojem majetkoprávních sporů s Magistrátem města Brna. 1. NP je v převážné části původní pasáží "Typos“, tyto prostory, které původně sloužili jako obchody, nyní vrátnice s turnikety a také komerční prostor, dnes pronajímán jako restaurace. 2. NP - 7. NP jsou prostory původních bytových jednotek, dnes z převážné části přebudované na kancelářské prostory. Z původních bytových jednotek zůstaly zachovány pouze 3. 8. NP je částečně podkrovím, a nachází se pouze nad uliční částí objektu. Nalezneme zde strojovnu výtahu, akumulátorovnu pro záložní zdroj energie a skladovací prostory. Je odtud také přístupná střecha, na které se nachází telekomunikační zařízení, umístěné zde na základu nájemní smlouvy. Přízemní trakt běžící podél východní hranice pozemku parcelní číslo 24 je z ulice Jezuitská přístupný vraty a s možnosti vjezdu i vozidlem do šesti tun, prostory zde umístěné slouží jako pomocné studio, dílny, sklady, obslužné prostory, je velmi pravděpodobně, že vhodnými stavebními úpravami by zde mohl vzniknout sjezd do podzemí, případně by osobní automobil mohl překonat výškový rozdíl mezi nadzemním a podzemními podlaží pomocí výtahu. Celková podlahová plocha: 7627,12 m²
Prodej se uskuteční dne 16.12.2016 v 10:00 hod. na adrese Hotelu International, Husova 16, Brno. Prohlídky se konají dne 18.10.2016 v 14:00 hod a 25.10.2016 v 14:00 hod a 15.11.2016 v 14:00 hod. Sraz účastníků na adrese: Jezuitská 10/7, Brno 602 00.
Energetický štítek nebyl vypracován, prodejce upozorňuje, že uvedený údaj o energetické náročnosti budovy je pouze orientační.

Poslat dotaz

Číslo zakázky: IDNES-P4433

informační emaily

Prodejce

image

Jarmila Matysová
+420 776 806 ...
zobrazit celé číslo Více nabídek matysova@prokonzulta.cz

PROKONZULTA, a.s.

Zobrazit vizitku »