Dražba domu

Třebětín - Víckovice, okres Kutná Hora

1 000 000 Kč

Poznámka k ceně: Vyvolávací cena.

Dražba rodinného domu 96 m², pozemek 6 500 m²

Dům je samostatný objekt a má jedno nadzemní podlaží. Dům je částečně podsklepený, je zde půda a obytné podkroví není vybudované. Zdroj informace o době výstavby: dle staršího znaleckého posudku, rok výstavby: 1933. Základy jsou kamenné, objekt je smíšené konstrukce, stropy jsou dřevěné trámové. Tvar střechy je sedlový, střešní krytina je tvořena pálenou taškou a klempířské prvky jsou plechové pozinkované. Vnější omítky jsou tvořeny břízolitem a zateplení pláště není provedeno. Objekt je dispozičně řešen jako 2+1. V domě se nachází obývací pokoj o výměře 24,79 m2, pokoj o výměře 21,40 m2, kuchyně o výměře 19,72 m2, předsíň o výměře 13,89 m2, koupelna s WC o výměře 10,88 m2, spíž o výměře 6,21 m2, příslušenstvím je sklep o výměře 19,64 m2. Podlahová plocha činí 96,89 m2. Podlahová plocha vč. příslušenství činí 116,53 m2. Vnitřní omítky jsou štukové. Okna jsou v objektu dřevěná dvojitá. Dveře mají ocelové zárubně. V koupelně se nachází klasická vana, umyvadlo a na WC je klasická toaleta. Kuchyně je vybavena plynovým sporákem. Podlahy jsou řešeny: keramická dlažba, beton, lino. V domě je zavedena elektřina o napětí 230V a 400V. Zdrojem vody je dle staršího posudku pouze připojení ke studni, dle sdělení souseda na místním šetření byla však po znečištění studní do lokality zavedena obecní voda (neověřováno). Odpady jsou svedeny do jímky a zemní plyn není zaveden ani dostupný. Dům je vytápěn lokálně pomocí kamen. Ohřev vody zajišťuje ohřívač na tuhá paliva v koupelně. Dům je ve špatném stavu. Dle dostupných informací není již od roku 2012 užíván ani udržován. Nebyly zjištěny významnější statické vady, avšak dům je nutno považovat za stavbu k celkové rekonstrukci. Je nutné upozornit, že výše uvedený popis udává stav k roku 2012, tedy v době, kdy dům byl užíván, a je pravděpodobné, že veškeré vnitřní vybavení bude zastaralé, nefunkční, případně i poškozeno či odstraněno. Na pozemku se nachází okrasné i ovocné dřeviny a pozemek je bez oplocení. Samotný pozemek je mírně svažitý. Přístup k objektu je po nezpevněné obecní cestě – přístup je zarostlý, neupravený, objekt je běžně přístupný pouze přes sousední louku jiného vlastníka. Možnosti parkování v blízkosti objektu jsou velmi omezené. Součástí jsou tyto venkovní stavby: sklad, kůlna, chlév (vše smíšené zdivo, bez vybavení, ve špatném stavu).

Odhad ceny nemovitosti
1 000 000 Kč
Minimální příhoz
5 000 Kč
Dražební jistota
80 000 Kč
Způsob složení jistoty
převodem na účet dražitele
Typ dražby
dobrovolná
Navrhovatel dražby
notář
Datum a čas dražby
26.06.2019 v 14:45 hod. (již za 9 dnů)
Místo konání dražby
www.drazbyprost.cz
Termíny prohlídky
18.06.2019 v 09:45 hod. 19.06.2019 v 09:00 hod.
Místo srazu prohlídky
před budovou
Znalecký posudek
Otevřít posudek
Číslo zakázky
IDNES-63019
Cena
1 000 000 Kč
Vlastnictví
osobní

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Prodáváte dům nebo byt?

Najděte si spolehlivého makléře, který vám ušetří spoustu času, nervů a peněz. Pomůžeme vám.

Najít makléře