Prodej bytu 3+1, 118 m²

Úvoz, Praha 1 - Hradčany, okres Praha

19 900 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: včetně provize RK

Prodej bytu 3+1, 103 m2, Praha 1 - Hradčany

Nabízíme unikátní byt v barokním palácku na pomezí Malé Strany a Hradčan. Byt je situován v 1. patře historického domu a nabízí krásné výhledy na Strahovský klášter, Petřín a celé jeho údolí. Dům, nazývaný v literatuře též Dům U Slunce a Luny, má své základy z konce 15. stol. a byl v průběhu času vždy citlivě rekonstruován. Zajímavostí bytu je pak atypická skrytá "komnata” v jeho středu, čítající 15 m2 plochy navíc. Více informací podáme v naší kanceláři.
Nabídku této nemovitosti zdobí genius loci místa i domu, který má údajně i svého ochránce z neviditelných světů. Korunou je romantická terasa na střeše domu s nádherným výhledem. Je součástí společných prostor a je k užívání pro komorní skupinku osazenstva domu. Dochovalá architektura několika slohů je další příjemnou skutečností této luxusní nemovitosti. V chodbách jsou raně gotické klenby a výhledy z oken do Velké strahovské zahrady a na Petřín patří k nejkrásnějším v podhradí. Byt má rozlohu 103 m2 resp. 118,18 m2 (včetně tajné komnaty) a dispozici 3+1 plus klenutá místnost (bez oken) v jednom ze zákoutí.
V bytě jsou dvě ložnice, kuchyně, jídelna, obývací pokoj a místnost v zákoutí vhodná pro šatnu, pracovnu apod. Dále je zde atypická koupelna pod klenbami a v chodbě samostatné WC. V jídelně bytu je možné vetknout krb (je tu vstup do funkčního komínu). V současnosti je byt je používán k rodinnému bydlení. Nevyžaduje významnou investici, spíše renovaci povrchů nebo modernizaci kuchyně či koupelny. Skrytý prostor, který je součástí bytu, může budoucímu majiteli značně rozšířit možnosti bydlení.
Historie domu je slavná, jako jeho obyvatelé. Žil tu mezi jinými i český malíř a stavební podnikatel Kristian Luna nebo sestry Kalašovy (spisovatelka a malířka). Na přelomu 19. a 20. století byl v domě literární salon, svou pracovnu tu měli pánové Vrchlický a Sládek. V domě bydlel i slavný fotograf pan Josef Sudek. Na fasádě domu je pak kopie slavného obrazu Panna Marie Vítězná. Nemovitost je pro náročné milovníky původní atmosféry a architektury.
Doporučujeme prohlídku.

Číslo zakázky
IDNES-N4753
Cena
19 900 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
smíšená
Stav bytu
dobrý stav
Vlastnictví
osobní
Užitná plocha
118 m2
Podlaží
1. patro (2. NP)
Terasa
Plyn
zaveden
PENB
G

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Zobrazit další nemovitosti

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku