Prodej domu 380 m² s pozemkem 1 126 m²

Babická, Brno - Maloměřice

11 949 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: cena včetně právního servisu, provize RK, DPH

Vícegenerační prvorepubliková vila v Brně Maloměřicích, ul. Babická, pozemek 1126 m2

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji jedinečnou prvorepublikovou vilku s velmi osobitým kouzlem v okrajové čtvrti Brno - Maloměřice, která je zajímavě řešena a vhodná nejen k vícegeneračnímu bydlení, ale je rovněž použitelná i pro reprezentativní či komerční využití.
Orientace domu je na JZ/SV, díky ní je dům prosvětlený a poskytuje dostatek světla i stínu v letních měsících. Nabízí také možnost půdní vestavby bez potřeby zvýšení původní mansardové střechy.
Celková výměra pozemku činí 1126 m2, z toho zahrada má 723 m2, užitná plocha domu činí cca 380 m2. K domu přiléhá garáž s přístavbou pro dílnu. Součástí je vlastní studna a zahradní domek 12 m2.
Tato vila „s duší“ vyniká svou jedinečnou polohou v rámci velmi klidné oblasti Maloměřic, díky které je blízko do centra města (cca 15-20 min), přitom v blízkosti cyklostezky do Bílovic nad Svitavou na břehu řeky Svitavy, ale i strategické dopravní dostupnosti (konečná tramvaje Maloměřice). Na jednosměrné ulici Babická je minimální pohyb vozů a parkování přímo před domem.
V roce 2018 bylo vypracováno 10 architektonických studií k možnostem využití vily pro osobní i komerční využití, rozšíření bydlení na více bytových jednotek, příp. kombinace ateliér/byt pro umělce, vinárna/kavárna, welness spojených s bydlením. V letních měsících je tato lokalita hojně navštěvovaná k volnočasovým aktivitám na cyklostezce (Maloměřice-Bílovice). K domu přiléhá garáž s přístavbou pro dílnu.
Vila se k dnešnímu dni dochovala v původní nezměněné podobě, s minimálními zásahy do stavby (hmota domu, vnitřní dispozice, konstrukce, materiály, původní okna, dveře, schodiště, podlahy).
Rozvody vody a kanalizace jsou původní. V příštím roce bude dům napojen na veřejnou kanalizační síť. Vnitřní rozvody elektřiny jsou provedeny nově v mědi. Topení je centrální, kotel na plyn je paralelně propojen s kotlem na tuhá paliva.
Podrobnější popis lze zaslat na vyžádání, uvolnění po dohodě.

Číslo zakázky
IDNES-143-N05556
Cena
11 949 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Poloha domu
samostatný
Plocha pozemku
1126 m2
Zastavěná plocha
403 m2
Užitná plocha
380 m2
Plocha zahrady
723 m2
Počet podlaží
3 podlaží
Telefon
Topení
ústřední - plynové, ústřední - tuhá paliva
Elektřina
230V
Odpad
septik / jímka
Vybavení domu
nezařízený
PENB
G (vyhl. č. 78/2013 Sb.)
Elektřina, Plyn

Kontaktujte prodejce

4 5 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Zobrazit další nemovitosti

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku