Prodej domu 597 m² s pozemkem 2 425 m²

Černopolní, Brno - Černá Pole

Cena na vyžádání

Poznámka k ceně: info v RK

PRODEJ JEDINEČNÉ ČTYŘPODLAŽNÍ FUNKCIONALISTICKÉ VILY, UŽITNÁ PLOCHA 597 M2, POZEMEK 2.425 M2, BRNO

AMBIENTEN VIP nabízí k prodeji jedinečnou nemovitost situovanou v sousedství nejznámější funkcionalistické stavby České republiky – vily Tugenhat, zařazenou na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato vila, vhodná k rodinnému bydlení, vícegeneračnímu bydlení, nebo jako investiční příležitost byla vystavěná ve 40. letech 20 století. Vila není jedinečná jen prémiovou lokalitou, ale také svými původními architektonickými prvky.
Vila je situována na lukrativním místě v horní části západního svahu s krásnými panoramatickými výhledy na město Brno a jeho dominanty (hrad Špilberk, Katedrála sv. Petra a Pavla, kostel sv. Jakuba, park Lužánky a okolní zahrady plné zeleně s kouzelnou atmosférou). Prostorná zahrada situovaná na jihozápad se pyšní jedním unikátem, který v centru města Brna budete hledat jen těžko – vila, ani její pozemky nemají žádné přímé sousedy. Z pravé strany je pozemek vily lemován zahradou památkově chráněné Arnoldovy vily, kterou má v dohledné době obklopovat park. Ve spodní části zahrady je přímým sousedem park vily Löw-Beer. Velkou přidanou hodnotou a devízou této nemovitosti je fakt, že v přímém sousedství vily nedojde k další zástavbě, a ta si tak zachová svou jedinečnost i do budoucna.
Původní zmínky o vile jsou již z roku 1938, dle zachovalých dokumentů byla ale stavba dokončena v roce 1947. I přes požár hlavního archívu města Brna ve 40. letech 20 století jsou zachovány důležité stavební podklady a dokumentace. Užitná plocha vily činí celkem v součtu všech 4 podlaží nadstandardních 597 m2, zastavěná plocha a nádvoří 470 m2 a zahrada 1.955 m2. Celková výměra pozemku je tedy úctyhodných 2.425 m2. Vila disponuje dvěma samostatnými vstupy. Druhý vstup zajišťuje soukromí majitelů domu a sloužil jako vstup do bytu pro správce a hospodyni, což bylo běžným standardem tehdejší doby. Na vilu dále navazuje garáž pro 2 vozy a další parkovací stání na vlastním pozemku.
Mezi hlavní původní architektonické prvky této krásné vily patří dřevěná kastlová okna s mramorovými parapety, benátskými žaluziemi a původními dřevěnými parketami. Dominantou interiéru je bezpochyby původní mramorové schodiště prosvětlené stěnou z luxferů vyrobených v první české sklárně, které jen podtrhuje luxus a vzdušnost vily. Dalším unikátem je zešikmený travertinový obklad u původních vstupních dveří a kruhové „okno štěstí“ nad vstupem do vily. Celkovou atmosféru doby podtrhuje atypická valbová střecha s komíny, které napovídají, že krby byly nedílnou součástí domova původních majitelů.
Pokud hledáte nemovitost s rezidentním, nebo investičním potenciálem situovanou na jedinečném místě v Brně s krásnými výhledy do okolí, neváhejte nám zavolat a domluvte si osobní schůzku.

Číslo zakázky
IDNES-29973
Cena
Cena na vyžádání
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
udržovaný
Poloha domu
samostatný
Výstavba
1937
Plocha pozemku
2425 m2
Užitná plocha
597 m2
Počet podlaží
4 podlaží
Parkování
garáž, parkování na ulici
Internet
Telefon
Televize
Plyn
zaveden
Topení
lokální - plyn
Elektřina
230V, zavedena
Voda
veřejný
Odpad
veřejná kanalizace
Vybavení domu
částečně zařízený
PENB
G (vyhl. č. 78/2013 Sb.)
Připojení k internetu
Přepis energií

Kontaktujte prodejce

2 2 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku