Prodej zemědělské usedlosti

Český Dub, okres Liberec

10 990 000 Kč

Poznámka k ceně: včetně právního servisu, bez 4% daně z nabytí + provize zahrnuta

Zemědělská usedlost v obci Smržov, v malebné krajině pod Ještědem. Jedná se o originální architektonickou nemovitost se zastřešenou pavlačí, klenutými stropy v 1PP a přilehlou stodolou . Dům je v dobrém technickém stavu a stojí na oploceném pozemku 3 195 m2.
Součástí prodeje jsou další přilehlé pozemky o výměře 170 000 m2 - 17 ha. Část zemědělské půdy je pronajímána. Vzhledem k velikosti přilehlých pozemků, lze část v případě zájmu z nabídky prodeje vyjmout a zohlednit v ceně nemovitosti. Usedlost leží v klidné a nerušené části obce s dostatkem soukromí. Část přilehlých pozemků je dle územního plánu stavebních.
Zděná část domu je z kamene, střecha sedlová s eternitovou krytinou a vápennou štukovou fasádou. V současné době je k užívání bytová jednotka 4+1 se sociální zařízením a dalšími užitnými prostory. Kuchyně s elektr. sporákem a digestoří. Inženýrské sítě-elektřina, čistička odpadních vod, telefon, vlastní studna. Příprava napojení na obecní vodovod. Okna dvojitá dřevěná, podlahy betonové a dřevěné. Vytápění teplovodní, radiátory Radik, kotel na tuhá paliva-dřevo, elektrokotel, ohřev vody el. boilerem, elektroinstalace v mědi, elektronický zabezpečovací a požární systém, telefonní linka, internet, rozvod TV antény.
V 1PP se nachází kotelna, dílna, černá kuchyně a bývalý chlév. Přilehlá stodola je zděná z cihel, bez omítek a fasády s dřevěnými štíty. Velké půdní prostory v domě a ve stodole jsou vhodné k dalšímu využití. Usedlost svým umístěním, rozlehlostí budov a pozemků nabízí jako ideální místo pro chov koní, ovcí a dalších zvířat. Dřívější využití nemovitosti bylo jako pštrosí farma. Vhodné pro využití jako zemědělská farma, ubytovací zařízení různých druhů, zemědělská a jiná výrobna apod. Občanská vybavenost je v nedalekém Českém Dubu. Energetický štítek G. Lze financovat hypotečním úvěrem.

Číslo zakázky
IDNES-P027115
Konstrukce budovy
kamenná
Stav budovy
dobrý stav
Vlastnictví
s.r.o.
Poloha domu
samostatný
Lokalita projektu
klidná část
Rekonstrukce
2012
Plocha pozemku
170000 m2
Zastavěná plocha
445 m2
Užitná plocha
380 m2
Počet podlaží
2
Počet pokojů
5
Sklep
Terasa
Internet
Telefon
Plyn
nezaveden
Topení
ústřední - tuhá paliva
Voda
vlastní zdroj
Vybavení domu
Částečně zařízený
Roční spotřeba energie
412 kWh
PENB
G
Otevřít/zavřít mapu

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku

Reklama
Reklama