Prodej chaty/chalupy 1700 m² s pozemkem 14857 m²

Český Dub - Bohumileč, okres Liberec

4 390 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: včetně provize RK

Prodej původního mlýna s pilou, v obci Bohumileč, Český Dub

Prodej historického objektu mlýna s pilou v obci Český dub - Bohumileč. Nejstarší zmínka o této unikátní nemovitosti sahá až do 1. poloviny 16. století. Počátkem 20. století (r. 1912) byl vypracován projekt na odstranění mlýnského kola a jeho nahrazení turbínou, realizovaný o 10 let později (r. 1922), kdy byla instalována Francisova turbína o výkonu 9,3 HP (cca 7 kW), která poháněla celý objekt a také pilu - katr domácí výroby, na zpracování dřeva. Počátkem 40 let byla zvýšena střecha krovu kvůli umístění novým zásobníkům na obilí. Mlýn sloužil svému účelu ještě 10 let a v 50 letech přestal fungovat.
Část budovy č. p. 1 určené pro bydlení je nepodsklepená, se 2. NP a volným půdním prostorem. Vstup do domu je ze dvora do chodby se vstupem do kotelny, s dřevěným schodištěm do 2. NP, pod kterým se nachází malá komora. Z chodby je vstup do velké průchozí obytné místnosti s kuchyňským koutem a krbovými kamny. Dále se v přízemí nachází další pokoj, koupelna s rohovou vanou a WC. Ve 2. NP se nacházejí tři obytné místnosti, chodba a schodiště na půdu.
Část budovy č. p. 1 využívané jako mlýn je také nepodsklepená o 2. NP a dvouúrovňové podkroví. V budově je částečně zachováno původní technologické vybavení mlýna, včetně betonových žlabů na tekoucí vodu. Vstup do objektu je ze dvora do 1. a 2. NP. ze spojovacího traktu. V obou podlažích jsou z větší části volné provozní prostory s technologií provozu mlýna a v podkroví jsou násypky.
Budova bývalých stájí je umístěna rovnoběžně s hlavní budovou mlýna a je částečně zapuštěna do terénu. V 1. NP se nacházely původně chlévy ve dvou samostatně oddělených stájích. Vstupy jsou ze dvora. 2. NP sloužilo k ubytování dělníků, ve čtyřech samostatných místnostech přístupných z příčné chodby, do které se vcházelo z pavlače. Dále je zde technická místnost, přístupná též z pavlače. Krov tvoří volný půdní prostor.
Na objekt bývalých stájí navazuje z jižní strany stodola, která je tvořena pískovcovými sloupy a stěny tvoří jednostranně obíjenou konstrukci. Objekt stodoly tvoří volný prostor.
Na objekt stodoly navazuje západním směrem zděna vedlejší stavba původně využívaná jako chlévy. Vedlejší stavba je od stodoly oddělena krytou chodbou. Stavba je jednopodlažní s pultovou střechou.
Ze severní strany komplex budov doplňuje dvoupodlažní provozní budova částečně zapuštěná do terénu. V 1. NP. přístupném ze dvora pod spojovacím traktem jsou dvě prostorné místnosti sloužící pro skladování. 2. NP. je přístupné ze zahrady a slouží jako dílna. Nad dílnou je volný půdní prostor. Mezi 2. NP této budovy a 2. NP. mlýna se nachází budova spojovacího traktu.
Nemovitost nabízíme vč. dílenského vybavení. Okolní pozemky o výměře cca 1,4 ha jsou převážně travnaté, menší část je pak zalesněna. (v současné době probíhá změna geometrického plánu, přesné údaje poskytneme na vyžádání).
V případě zájmu o podrobnější informace kontaktujte makléře, dále je možné jednat také o přikoupení okolních lesních pozemků, o celkové výměře cca 11 ha.

Číslo zakázky
IDNES-004N050899
Cena
4 390 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
smíšená
Vlastnictví
osobní
Poloha domu
samostatný
Plocha pozemku
14857 m2
Zastavěná plocha
630 m2
Užitná plocha
1700 m2
Plocha zahrady
14227 m2
Počet podlaží
3 podlaží
Sklep
Plyn
nezaveden
Topení
lokální - tuhá paliva
Voda
veřejný
Vybavení domu
částečně zařízený
Datum nastěhování
01.01.2020
PENB
G

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Zobrazit další nemovitosti

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku