Prodej domu 120 m² s pozemkem 11011 m²

Horečky, Frenštát pod Radhoštěm, okres Nový Jičín

9 000 000 Kč 8 500 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: +daň z nabytí nemovitosti

Prodej rodinného domu a architektický skvost sušárna ovoce od Dušana Jurkoviče

Exkluzivně nabízíme k prodeji rodinný dům + jedinečnou nemovitost v Moravskoslezských Beskydech, místo s dlouhou historii a architektonickým skvostem od Dušana Jurkoviče.
Jedná se o dvě stavby na větším svažitém pozemku s výhledem na okraji katastru Frenštát pod Radhoštěm. Pozemek je z části zalesněný. První stavbou stojící na pozemku je obytný dům, původně postaven jako přízemní ve funkcionalistickém stylu, následně rozšířen o podkrovní prostory s ateliérem.
Druhou stavbou je sušárna ovoce z roku 1899 od slavného architekta Dušana Jurkoviče, od něhož mají Beskydy například nedaleké Pustevny, s nimiž je historie vzniku sušárny také spojena. Stavba je Národní kulturní památkou.
Sušárna ovoce Dušana Jurkoviče
Unikátní stavba byla v roce 1899 vystavěna ve Frenštátě pod Radhoštěm pro JUDr. Edvarda Parmu, iniciátora stavby Jurkovičových turistických chat na Pustevnách a starostu města Frenštátu. Byla hlavní budovou velkého areálu, pro Dr. Parmu Jurkovičem navrženého a koncipovaného jako ovocný sad s altánkem a dalšími architektonickými doplňky (z nichž některé se stále nacházejí na pozemku), jehož úroda pak měla být v sušárně zpracovávána pro osobní potřeby majitele. Součástí stavby je i zbytek původního mobiliáře sušárny od Dušana Jurkoviče. Budova má přízemní podlaží zčásti zapuštěné do svahu a určené k zpracovávání ovoce, umístěny zde jsou kachlová kamna a další části původního vybavení, které je nutno rekonstruovat. Horní podlaží tvoří jedna velká místnost s novější pecí. Zachováno je zde několik původních lísek na sušení ovoce. Je zpracována podrobná historie stavby, známa je i původní barevnost. Stavba je momentálně neobytná, prohlášená za Národní kulturní památku.
Rodinný dům
Další generace dědiců rodiny Parmů si nechala vedle sušárny ovoce postavit přízemní letní dům ve stylu funkcionalismu. Ten byl na konci 60. let novými majiteli rozšířen o podkrovní prostory s ateliérem. V přízemí se nachází předsíň, toaleta, spíž, prostorná hala, kuchyňka, koupelna a dva obytné pokoje. Po dřevěném schodišti je přístup do patra s rozlehlým ateliérem, třemi malými podkrovními místnostmi a toaletou. Balkón poskytuje krásný výhled na okolní hory. Dům je částečně podsklepen. V současnosti není do domu zavedena voda, k dispozici je však vlastní studna na pozemku. V přízemí lze topit kachlovými kamny, dále pak elektrickými přímotopy. Část zahrady je pokrytá lesem a bujnou zelení. Pozemek je přístupný ze dvou stran autem, nyní se používá horní vjezd, kde je za domem i velké štěrkové parkoviště. Okolní Horečky se pomalu probouzí k životu a začínají svými projekty vycházet vstříc stálému turistickému ruchu. Zároveň však nemovitost dokáže poskytnout i ničím nerušený horský klid. Financování nemovitostí zajišťujeme vlastním partnerem bez poplatku.

Číslo zakázky
IDNES-100607
Cena
8 500 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Poloha domu
samostatný
Plocha pozemku
11011 m2
Zastavěná plocha
188 m2
Užitná plocha
120 m2
Počet podlaží
2 podlaží
Počet pokojů
6
Topení
lokální - tuhá paliva, lokální - elektrické
Elektřina
230V, 230-400V
Odpad
septik / jímka
Vybavení domu
zařízený
Datum nastěhování
01.12.2016
PENB
G

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Zobrazit další nemovitosti

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku