Prodej domu 490 m² s pozemkem 284 m²

Javorník, okres Jeseník

2 850 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: včetně provize RK

Prodej dům Rodinný, 490m2, Javorník

Jedná se o měšťanský empírový dům z 1. pol.19. st. se starším jádrem a pozdějšími úpravami, který se nachází v Městské památkové zóně Javorník a zároveň v ochranném pásmu zámku Jánský Vrch v Javorníku ve Slezsku. Stojí pod zámkem vratislavských biskupů a je součástí původní středověkké zástavby města. Je podsklepený, patrový, obdélníkového půdorysu (11x22m), se sedlovou střechou krytou červeným alukrytem, střecha má hambalkový krov, volutový štít je ukončen trojúhelníkovým tympanonem, dům je omítnutý bílou vápennou omítkou, domovní znamení je černý cvikr se zlatým motýlem od ak. mal. a um. kováře Ilji Zachovala (1996). V chodbě je valená klenba s lunetami, ve sklepech jednoduchá valená. Po odsunu sudetských Němců v něm byla lidová škola umění. V roce 1963 byl dům prohlášen za nemovitou kulturní památku.
Technický popis domu:
Dům má čtyři podlaží, je orientovaný S/J, plocha parcely, na které stojí, je 284 m2, z toho zastavěná plocha je cca 150 m2 a obytná 230 m2 (přepočet na bytové prostory).
V suterénu jsou dva samostatné klenuté sklepy, v každém sklepě je studna s možností čerpání užitkové vody.
V přízemí je vstupní prostor s přechodem na zadní dvorek a zahrádku, tři nebytové prostory v současnosti v pronájmu jako prodejny (včetně skladů a sociálního zařízení se sprchou, umyvadlem a WC) a veterinární ambulance, vstupy do sklepení a obytných pater domu.
1. patro: na celém patře je byt 3+1, momentálně taky v pronájmu, pokoje o ploše 34,8 m2, 35,7 m2 a 29,25 m2, kuchyň 23 m2 s komorou 3 m2, chodba 26 m2, koupelna s WC 6 m2. Byt má dobová dřevěná kazetová okna s otvíráním do ulice ve velmi dobrém stavu, na podlahách je PVC, celoplošné koberce a dlažba, topení je na přímotopy a krbová kamna. Kuchyň je vybavená linkou a kamny na tuhá paliva a současně kombinovaným sporákem plyn/horkovzdušná trouba. Teplá voda je z boileru.
Podkroví: v části podkroví je byt 2+1 cca 50 m2, zbytek je zatím jako půda. Podkrovní byt byl kolaudován v roce 2008. Jsou v něm 2 původní okna a 5x Velux, koupelna s WC, kuchyně s linkou na míru, sporákem s el. varnou deskou a horkovzdušnou troubou a myčkou nádobí. Podlahy jsou částečně z palubek, částečně pokryté kobercem a dlažbou. Topí se zde krbovými kamny, přitápění je na el. přímotopy. Teplá voda je z el. boileru.
Z obou bytů je výhled na zámek
V domě je zavedená pevná telefonní linka, internet, TV přes satelit, dům je připojen na obecní vodovod a kanalizaci, plyn, je v něm zaveden i silnoproud 380 V.
Dům stojí v historickém i obchodním centru města, na náměstí v blízkosti městského úřadu, přímo pod zámkem, veškerá občanská vybavenost v místě. V případě zájmu o prohlídku kontaktujte makléře

Číslo zakázky
IDNES-N78447
Cena
2 850 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Poloha domu
řadový
Lokalita projektu
centrum
Plocha pozemku
284 m2
Zastavěná plocha
220 m2
Užitná plocha
490 m2
Počet podlaží
3 podlaží
Vybavení domu
nezařízený
PENB
G (vyhl. č. 78/2013 Sb.)
Elektřina, Plyn

Kontaktujte prodejce

8 5 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku