Prodej domu 1 127 m² s pozemkem 1 000 m²

Palackého náměstí, Karlovy Vary

41 000 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Prodej vily, Palackého náměstí, Karlovy Vary

Bývalé letní sídlo papežských nunciú (velvyslanců Vatikánu) rezidenční vila "PAX" byla postavena v reprezentační lokalitě Karlových Varů, na náměstí Palackého. Tato klidná lokalita se nachází cca 300 m od lázeňské zóny a obchodního centra Karlových Varů.
Rezidenční vila "PAX " je čtyřpodlažní vila z 30-tých let minulého století. Podle dochovaných historických pramenů tento objekt postavil nuncius arcibiskup Petrus Ciriac, který byl později jmenován kardinálem. Během 2. světové války a i po ní, v období totality, zůstala rezidenční vila v majetku Svatého stolce - Vatikánu. Po sametové revoluci byla rezidenční vila prodána Královské kolegiální kapitule sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Poté vilu získala soukromá společnost.
Rezidenční vila "PAX " v roce 2002 až 2003 prošla rekonstrukcí a byla přistavěna zimní zahrada. Celá stavba prošla kompletní sanací a to jak vnější tak i vnitřní prostory. Místo původní plechové střechy z roku 1948 byl použit přírodní materiál břidlice, včetně věže. Fasáda byla opravena a zateplena. Oproti původnímu půdorysu stavby došlo o zvětšení plochy dvoj-garáže na níž byla umístěna zimní zahrada. Uvnitř objektu byly kompletně vyměněny veškeré rozvody inženýrských sítí, médií atd.. Při rekonstrukci byla snaha zachovat nejhodnotnější prvky, a to především: masivní dubové vchodové dveře, mozaiky u vstupu, části štukových výzdob, parkety v místnostech, původní zábradlí. Krb z indického bílého mramoru nahradil zdevastovaná kachlová kamna.
Dle návrhu byly použity tyto materiály:
- interiéry koupelen a společných prostor, dlažby a keramické obklady německé a italské výroby
- podlahy v pokojích, původní dubové parkety
- stěny - štukové prvky, úprava stěrkou do podoby umělého mramoru, kombinace s kvalitními textilními tapetami.
Vstupní hala byla zachována v původním stylu, včetně mozaiky z roku 1936 s nápisem Villa Pax. Veškeré vnitřní interiéry jsou vybaveny záclonami a závěsy, dovoz z Itálie. Svítidla v celém domě byla dodána českou firmou. V prostorách kuchyně je vestavěná kuchyňská linka s barovým pultem a kompletním jídelním stolem, vše ze stejného materiálu. Kuchyňský nábytek byl objednán na zakázku a linka je vybavena keramickou varnou deskou, pečící troubou, myčkou na nádobí, mikrovlnou troubou atd. Podkrovní prostory rezidenční vily byly upraveny v návaznosti na původní záměr majitelů, kteří chtěli prezentovat v České republice svou firmu. Naleznete zde obchodně-společenské zázemí, včetně možnosti ubytování. 1PP nabízí relaxační prostory včetně sauny a vířivé vany.
Za domem je upravený pozemek s fontánou a altánem, který je vybaven zahradním nábytkem.
Při komunikaci uvádějte číslo nabídky ID 211.

Číslo zakázky
IDNES-211
Cena
41 000 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Poloha domu
samostatný
Lokalita projektu
centrum
Kolaudace
1930
Plocha pozemku
1000 m2
Zastavěná plocha
235 m2
Užitná plocha
1127 m2
Počet podlaží
5 podlaží
Odpad
veřejná kanalizace
Vybavení domu
zařízený
PENB
G

Kontaktujte prodejce

8 8 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku