Prodej usedlosti 299 m2, pozemek 2 234 m2 Kdyně

Dobříkov 1, Kdyně

1 790 000 Kč

Předmětem prodeje je usedlost, která sestává z rodinného domu čp. 1 (původně zájezdní hostinec z roku 1850) a budovy příslušné k rodinnému domu - stodoly 1914. Jedná se o stodolu půdorysného tvaru L jejíž střední část je zbořeninou. Objekty s příslušnými pozemky jsou oploceny drátěným pletivem do ocelových sloupků (dosluhující v podstatě již neplnící svojí funkci). Východní hranici pozemku lemuje vodní strouha v části s malým rozšířením (přírodní). V oblasti objektů je pozemek převážně rovinatý a navazující zahrada je mírně svažitá. Vjezd na pozemek zajištěn vraty v rohové části pozemku při sjezdu z hlavní komunikace. Vše se nachází na pozemcích situovaných při komunikaci procházející obcí. Severní hranici pozemku tvoří svah drážního tělesa. Jedná se o klidnou lokalitu. Oceňovaná nemovitost s pozemky tvoří jeden funkční celek.
Rodinný dům je jednopodlažní, částečně podsklepený, zděné smíšené konstrukce o tloušťce stěn 500 mm - 700 mm. Zastřešen je sedlovou střechou se střešní krytinou z asbestocementových šablon na pobíjení z prken.
Klempířské prvky a hromosvod chybí. Stropní konstrukce jsou dřevěné trámové a klenby v podzemním podlaží. Schody do suterénu jsou betonové. Do půdního prostoru je přístup otvorem ve stropní konstrukci pomocí žebříku. Okna dřevěná špaletová, zdvojená a plastová. Dveře jsou hladké usazené do ocelových zárubní a dřevěné rámové usazené do dřevěné zárubně. Do velké místnosti původně sálu vedou plechová vrata. Podlahy jsou z betonové mazaniny, PVC a prkenné podlahy. Jedna z místností (původně kuchyně podlaha hliněná a v předsíni hliněná různých výšek. V koupelně dlažba. Vytápění v části ústřední na pevná paliva a kamna na tuhá palivy. Hygienické zázemí ve špatném stavu s vanou umyvadlem a WC. Je zde umístěn boiler. V kuchyni el. sporák a dřez ve staré rozpadající se lince. Starší obklady stěn v koupelně. Z inženýrských sítí obsahuje objekt rozvod elektro částečné odkanalizování a vodovod.
Stavebně technický stav objektu: dle sdělení majitele objekt pochází z roku 1850 a sloužil jako zájezdní hostinec. Z následných stavebních úprav a oprav je zřejmá výměna střešní krytiny, osazení plechových vrat, koupelna, topení a to vše se vztahuje k sedmdesátým letům. Poslední úpravou byla výměna části oken za plastová. Stavebně technický stav svojí technologií, použitým materiálům je odpovídající datu výstavby. V době ocenění je objekt neobyvatelný
1. PP dvě sklepní místnosti.
1. NP - předsíň, kuchyně, dvě místnosti, tři pokoje, koupelna.
2. NP - půda přístupná z předsíně.
Podrobnější údaje k předmětu prodeje jsou obsaženy ve znaleckém posudku. Znalecký posudek je k dispozici na webových stránkách realitní společnosti.

Číslo zakázky
IDNES-462EA2017
Konstrukce budovy
kamenná
Vlastnictví
osobní
Poloha domu
samostatný
Plocha pozemku
2234 m2
Užitná plocha
299 m2
Otevřít/zavřít mapu

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku

Reklama

Další nabídky

Zpět na výpis

Reklama