PRODEJ PRVOREPUBLIKOVÉ VILY V PŮVODNÍM STAVU V KOJETÍNĚ

Kojetín - Kojetín I-Město, okres Přerov

3 500 000 Kč

Poznámka k ceně: včetně služeb RK

Nabízíme k prodeji výjimečnou nemovitost v podobě vily z roku 1938 s prvky českého kubismu a funkcionalismu. Robustní stavba s rafinovaným dispozičním řešením a mnoha neobvyklými detaily je první realizací a odrazem kreativního ducha v té době mladého kojetínského architekta a stavitele Bohumíra Novotného. Dům byl ve své době a lokalitě mimořádný úrovní provedení i stavebními náklady. Lze z něj vnímat snahu začínajícího architekta a stavitele chopit se příležitosti ukázat svou kreativitu a kvality svým budoucím klientům. Dům slouží v nezměněné a autentické podobě ke svému účelu následně téměř 80 let. Jeho současný stav volá po citlivé renovaci zachovávající jeho výjimečného ducha. Hledáme osvíceného investora, který zachová genia a vdechne domu nový život do dalších let.
Dispozici domu v ose východ - západ tvoří dva dvoupodlažní mezonetové byty se společným technickým a hospodářským zázemím v suterénu, zahradou, půdou a střešní terasou. Půdní prostor vybízí rovněž k přebudování na zajímavý byt nebo ateliér. Objekt není pod památkovou ochranou. PENB není k dispozici, stavba je z roku 1938 bez zásahu do vnějšího pláště budovy.
Vila stojí ve stylovém prostředí prvorepublikového urbanismu kojetínského Náměstí Republiky v blízkosti památníku prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a místní sokolovny. Centrum je pěší chůzí dostupné do 10 minut, stejně jako poliklinika, základní a mateřská škola a gymnázium, sportovní hala a sportoviště rovněž. V prostoru náměstí jsou služby lékařské kliniky, kadeřnictví, prodejny drobného zboží. Rekreaci slouží park s množstvím zeleně. Výbornou dopravní dostupnost zajišťuje autobusové a vlakové nádraží v jižním čele náměstí. 9 km jižně od Kojetína je město Kroměříž, 13 km východně město Hulín, 16 km severovýchodně město Přerov, 19 km severozápadně město Prostějov a 39 km město Olomouc. Cesta vlakem do Přerova trvá okolo 20 minut, do Olomouce 45 minut. Cesta autobusem do Kroměříže zabere 25 minut, do Prostějova pak okolo 30 minut.

Číslo zakázky
IDNES-160-N01640
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
před rekonstrukcí
Vlastnictví
osobní
Poloha domu
řadový
Výstavba
1938
Plocha pozemku
366 m2
Zastavěná plocha
199 m2
Užitná plocha
350 m2
Plocha zahrady
167 m2
Počet podlaží
4 podlaží
Sklep
Terasa
Parkování
garáž
Topení
ústřední - elektrické
Elektřina
230V, zavedena
Odpad
septik / jímka, veřejná kanalizace
Dopravní dostupnost
železnice, silnice, autobus
Občanská vybavenost
škola, školka, zdravotnická zařízení, pošta, kompletní síť obchodů a služeb
PENB
G
Zpět na detail

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku

Další nabídky

Zpět na výpis