Prodej domu 295 m²

Křtiny, okres Blansko

4 000 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Prodej samostatně stojící vily ve Křtinách, vila Křtiny

Nabízíme prodej samostatně stojící vily z roku 1938 s přímým výhledem na barokní skvost, chrám zasvěcený panně Marii, od stavitele Jana Blažeje Santini-Aichela. Do současné podoby byla vila rozšířena v roce 1968. Vila je určena pro rodinné bydlení, případně s možností podnikání. Vzhledem k samostatným bytovým jednotkám je možné ji využívat jako vícegenerační.
Vila leží kvůli výhledu a poloze na svažitém pozemku (o rozloze 933 m2), odkud je pěkný výhled do začátku křtinského údolí. Na pozemku jsou ovocné stromy, jabloně a ryngle.
Zastavěná plocha vily je 120 m2. Vila je rozdělena do tří podlaží. Každé podlaží je tvořeno jako samostatná bytová jednotka s vlastní kuchyní, komorou a sociálním zařízením.
Druhé a třetí podlaží má společný hlavní vchod domu do velké haly, odkud se vchází do bytových jednotek. Druhé podlaží má byt 3+1 s větším balkonem. Třetí podlaží má byt 2+1 s menším balkonem. Ve třetím podlaží je vstup na prostornou půdu přes prostor, ze kterého je možno vytvořit další pokoj.
V prvním podlaží se samostatným vchodem je delší dobu neobývaný byt 1+1, který se v současnosti používá jako dílna (z jedné místnosti na podlaží je v současnosti garáž, se vstupem přes francouzské okno = možnost rozšíření bytu na 2+1), sklep, sklad, kotelna. V tomto podlaží je studna s vodárnou, která je plně využívána. Studna je vystřílená do skály do hloubky 9 m. Laboratorní rozbor vody ze studny prokázal, že splňuje obsah dusičnanů, dusitanů či fluoridů jako voda kojenecká.
Půdorysy podlaží najdete ve fotogalerii.
Vila je v dobrém stavu. Jsou zde nové rozvody plynu a vody. Vila má kastlová okna, z části nová. Podlahy jsou podle druhu místností jasanové parkety a beton.
U vily je další garáž a dřevník.
Křtiny leží v malebné chráněné krajině na kraji Moravského krasu. Hluboké kaňony a husté lesy v okolí vytváří v místě čisté ovzduší. Křtiny jsou významným poutním místem a je zde plno příležitostí pro pěší turistiku i cykloturistiku.
Ve Křtinách je výborná občanská vybavenost, zaveden plyn, kabelová televize a k dispozici je pošta, praktický lékař pro děti i dospělé, zubní lékaři a gynekolog. V posledních letech zde byla také vybudována nová základní škola a školka.
Ze Křtin je výborná dopravní dostupnost do Brna (12 km na hranici Brna) a Blanska (14 km na hranici Blanska). Křtiny jsou zapojeny do Integrovaného systému Jihomoravského kraje. Vzdálenost k letišti Brno-Tuřany 21 km.
Pokud máte zájem o podrobnější informace o vile nebo o prohlídku, kontaktujte mě, prosím, pomocí uvedených kontaktních údajů.

Číslo zakázky
IDNES-pror18039112
Cena
4 000 000 kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Poloha domu
samostatný
Výstavba
1938
Rekonstrukce
1968
Zastavěná plocha
120 m2
Užitná plocha
295 m2
PENB
G

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Zobrazit další nemovitosti

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku