Prodej domu 800 m² s pozemkem 318 m²

1. máje, Litovel, okres Olomouc

2 100 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Vila + komerční prostory, 1. Máje, Litovel

Prodej 25% podílu historického pánského cihlového domu o rozloze přes 800 m2 se nachází v pivovarském a turisticky atraktivním městě Litovel, které se těší rovněž z přezdívky Hanácké Benátky. Dům je přes 450 let starý, podle vyjádření vlastníka však nehrozí sebemenší problémy s památkovým úřadem. Nemovitost má novou hliníkovou střechu a dřevěné krovy. V přízemí se nachází prostory určené k podnikání v podobě vinárny s vinotékou, kavárnou, cukrárnou, či barem, případně menší prodejnou. Ve všech uvedených místnostech byla dokončena nová elektroinstalace v mědi, voda a odpady jsou kompletně v plastu.
V prvním patře se nachází hala, ze které se vchází na zimní zahradu. Z této se dostaneme na terasu s romantickým výhledem na město. Z haly vede rovněž vchod do dalších tří pokojů, přičemž čtvrtý pokoj je průchozí, koupelna a WC jsou umístěny zvlášť. Z haly vede vchod do podkroví, které nabízí možnost výstavby dalších bytových či nebytových prostor.
V přízemí je vjezd branou do dvorku o rozměrech 15m (délka) a 3,7m (šířka). V tomto prostoru je vchod do velkoryse pojatého sklepa, který nabízí spojení příjemného s užitečným, například v podobě skladování dobrého vína či lahodného piva.
Prvním známým majitelem domu byl v roce 1567 Georg Rabl, po něm se stal majitelem nemovitosti Lorenz Flederwisch Klapper. V roce 1614 dům koupil lichtenštejnský úředník, písař Melchor Kozelský. Po jeho smrti převzal v roce 1628 postavení majitele Zacharias Hofmann. Další záznamy ohledně nemovitosti se objevují až po konci Třicetileté války, ve druhé polovině sedmnáctého století. V průběhu tří desetiletí válečného konfliktu však došlo k rozsáhlé opravě domu.
V roce 1993 byla realizována úprava přízemí, v jejímž rámci byl nalezen kamenný gotický portálek. V případě zájmu dodá více informací makléř.
Vhodné pro developery. Po zdařilé rekonstrukci areálu je možné prostory pronajímat se ziskem cca 60 000 Kč/měsíc. V přízemí jsou komerční prostory pronajaty. Nájem těchto prostor generuje čistý zisk 18 000 Kč/měsíc.
V případě zájmu o koupi celých 100 % vlastnictví, cena domu činí 6 990 000 Kč.

Číslo zakázky
IDNES-9/4661
Cena
2 100 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
před rekonstrukcí
Vlastnictví
jiný
Poloha domu
řadový
Plocha pozemku
318 m2
Zastavěná plocha
262 m2
Užitná plocha
800 m2
Plocha zahrady
56 m2
Počet podlaží
2 podlaží
Počet podzemních podlaží
1 podlaží
Vybavení domu
nezařízený
PENB
G (vyhl. č. 78/2013 Sb.)

Kontaktujte prodejce

9 3 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Zobrazit další nemovitosti

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku