Prodej domu 301 m² s pozemkem 356 m²

Stará cesta, Praha 4 - Braník

21 500 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Půvabná prvorepubliková vila s historií na úpatí Branické skály

Prvorepubliková vila na úpatí Branické skály, která byla vyhlášena přírodní památkou v r. 1968, je skvostem okolní zástavby, přímo naproti zelenému břehu Vltavy. Dům byl postaven ve 20. až 30. letech a nachází se aktuálně ve stavu před rekonstrukcí. Interiér domu o užitné ploše 301 m2 disponuje 14 plnohodnotnými místnosti, k nimž náleží další prostory jako menší koupelny, spíže a půda. Až 3 m vysoké stropy v druhém a třetím nadzemním podlaží poskytují dostatek přirozeného světla a dodávají prostoru vzdušnost. Dva jižně orientované balkóny vyhlíží na Starou cestu a Školní vrch s kostelem sv. Prokopa v dáli.
Celková výměra pozemku činí 356 m2, z toho asi 58 m2 tvoří část s Branickou skálou. Přístup na malou terasu napojenou na skálu je z podkroví domu. Umístění vily nabízí díky skále a okolní zeleně naprosté soukromí a splynutí s přírodou.
Zpevněné nádvoří kolem domu zaujímá plochu 165 m2 a jsou pod ním nyní vybudovány dvě menší garáže. Ojedinělý charakter nemovitosti nabízí potenciál nevšední rekonstrukce a zvelebení celého bydlení.
Stará cesta je klidná slepá ulice, v níž je omezen průjezd vozidel. Dostatek zeleně v okolí včetně možnosti volnočasových aktivit zajišťuje lesopark Dobeška, Školní vrch, protější břeh Vltavy s cyklostezkou a resort Žluté lázně. Nejbližšími kulturními zajímavostmi jsou Kostel sv. Prokopa, divadlo Dobeška, Dominikánský dvůr a Evangelický kostelík. Dobrou dopravní dostupnost zajišťují blízké zastávky MHD a snadné spojení na Barrandovský most a Městský okruh.

Číslo zakázky
IDNES-1308
Cena
21 500 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
před rekonstrukcí
Poloha domu
samostatný
Plocha pozemku
356 m2
Užitná plocha
301 m2
Počet podlaží
3 podlaží
Parkování
garáž
Topení
lokální - plyn
Vybavení domu
nezařízený
Datum nastěhování
10.02.2021
PENB
G
Elektřina, Plyn

Kontaktujte prodejce

5 1 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Zobrazit další nemovitosti

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku