Prodej domu 554 m² s pozemkem 1 770 m²

Praha 4 - Podolí, okres Praha

Cena na vyžádání

Poznámka k ceně: Cena na vyžádání včetně provize RK

Prodej unikátní vily 6+1/T, 554 m2, na pozemku 1.770 m2, Praha 4 - Podolí

Nabízíme k prodeji vilu navrženou ve stylu puristického funkcionalismu postavenou v letech 1929-1930. Nemovitost se nachází v rezidenční čtvrti na Praze 4 na rozhraní Kavčích hor a Podolí, s výhledem do Podolí, na řeku a na protější svahy s úchvatným panoramatem Pražského hradu.
Obytná plocha má celkovou výměru 388 m2 ve čtyřech podlažích: v nejnižším patře domu poslouží majitelům wellness prostory s vestavěným bazénem 10x3 m a vodním chrličem (64,9 m2), finskou saunou (4,6 m2) a relaxačním zázemím, klimatizovanou vinotékou (6 m2), a také technickým zázemím s prádelnou (16,7 m2). První nadzemní patro je koncipováno jako společenské obytné s hlavním vchodem do domu. Přes zádveří s šatnou (3,4 m2) a centrální chodbu s toaletou a schodištěm se za velkoplošnými dveřmi otevírají prostory obývacího pokoje s krbem (38 m2), a jídelnou s kuchyní (42,4 m2) a spíží. Z jídelního pokoje je vchod na terasu (12,7 m2). Druhé nadzemní ložnicové patro je rozděleno na dvě části: hlavní ložnici (17,5 m2) s šatnou (6,1 m2) a koupelnou (13,6 m2), a další dvě ložnice (21,3 a 17,5 m2) které mají k dispozici společnou koupelnu (5,5 m2). Pro dvě z ložnic je východ na venkovní terasu (23,5 m2). Ve třetím nadzemním patře je atelier (15,9 m2) s koupelnou (5,9 m2) a největší terasou (87,4 m2) s panoramatickými výhledy do okolí na Pražský hrad, Vyšehrad a celé Podolí.
Vzrostlá zahrada o celkové ploše 1.066 m2 navržená významným českým architektem je zrekonstruována podle jeho původních plánů a vizí.
Podél hlavního vstupu po pravé straně umístil garáž a technické zázemí přiléhající k oplocení, směrem do dolní části zahrady končí hospodářským dvorem. Po levé straně vchodu okolo parteru s bazénkem a fontánou vede pěšina na terasu s kamenným stolem umístěným v části zahrady zvané divoká, ze které se vchází na trávníkové hřiště lemované v zadní části nášlapnými kameny. Ty vytvářejí cestičku vedoucí k aleji a ovocné zahradě. Prostor pod balkonem je využit jako novodobá sala terrena s výhledem na trávníkové hřiště a kamenné terásky. Další prostornější dvojgaráž je umístěna v opačném rohu, ukryta za vzrostlými stromy. V zahradě jsou vysázeny cenné dřeviny, za zmínku stojí jasan americký, liliovník tulipánokvětý, smrky, borovice, cypřiše.
Funkcionalistická vila a zahrada prošly v posledních čtyřech letech velmi náročnou a citlivou rekonstrukcí vycházející z dobových návrhů a fotografií pod dohledem památkového ústavu. Při rekonstrukci byly použity nejmodernější technologie a nejkvalitnější materiály včetně exotických dřev a kamene, vše uvedeno v technické specifikaci.
Podolí je velmi prestižní lokalitou. Čtvrť posazená v zeleni s krásnými výhledy, výborná dopravní dostupnost do centra Prahy i napojení na dopravní tepny vedoucí do všech koutů České republiky a přitom v dosahu veškeré infrastruktury, zaručuje vysoce kvalitní bydlení.
Třída energetické náročnosti "G" je uvedena pouze dočasně z důvodu plnění zákonných požadavků, průkaz je zadán k vypracování.

Číslo zakázky
IDNES-N5246
Cena
Cena na vyžádání
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Vlastnictví
osobní
Poloha domu
samostatný
Plocha pozemku
1770 m2
Zastavěná plocha
300 m2
Užitná plocha
554 m2
Plocha zahrady
1470 m2
Počet podlaží
3 podlaží
Počet podzemních podlaží
1 podlaží
Sklep
Balkon
Lodžie
Terasa
Vybavení domu
částečně zařízený
PENB
G
Elektřina, Plyn

Kontaktujte prodejce

7 4 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku