Byty
Byty - forma vlastnictví
Dům
Pozemky
Komerční nemovitosti
Lokalita
Kraje
» Hlavní město Praha
» Středočeský kraj
» Jihočeský kraj
» Jihomoravský kraj
» Karlovarský kraj
» Kraj Vysočina
» Královéhradecký kraj
» Liberecký kraj
» Moravskoslezský kraj
» Olomoucký kraj
» Pardubický kraj
» Plzeňský kraj
» Ústecký kraj
» Zlínský kraj
» Evropa
» Severní Amerika
Cenové rozpětí v Kč  
(?)
Plocha v m² Plocha parcely v m² (?)
Stav nemovitosti
Konstrukce budovy
Podle počtu podlaží budovy
Počet podlaží budovy
Poschodí bytu
Počet místností
Zařízenost nemovitosti
Vybavení
Způsob vytápění objektu
Aktuálnost
+ další volby
Zavřít box Vymazat formulář
Cenové rozpětí v Kč Plocha v m²
Lokalita
>> Hlavní město Praha
>> Středočeský kraj
>> Jihočeský kraj
>> Jihomoravský kraj
>> Karlovarský kraj
>> Kraj Vysočina
>> Královéhradecký kraj
>> Liberecký kraj
>> Moravskoslezský kraj
>> Olomoucký kraj
>> Pardubický kraj
>> Plzeňský kraj
>> Ústecký kraj
>> Zlínský kraj
Zavřít box Vymazat formulář
Lokalita
Název nebo adresa RK
Zavřít box Vymazat formulář

PRODEJ: dům, řadový, osobní vlastnictví

Kašperské Hory, okres Klatovy Exkluzivní nabídka

Poslední změna: 14.07.2017

Titulní fotografie

Mapa

Více fotografií

Cena 3 700 000 Kč

Poznámka: Včetně provize

Hypotéka od 11 962 Kč měsíčně. více »

Počet podlaží budovy
3
Zastavěná plocha
168 m²
Plocha parcely
248 m²
Užitná plocha
274 m²
Konstrukce budovy
smíšená
Stav budovy
před rekonstrukcí
Balkon
balkon
Bytových jednotek
2
Sklep
Cena včetně provize
Vodní zdroj
veřejný
Plyn
nezaveden
Třída energetické náročnosti
G (?)

Rohový měšťanský dům na náměstí-centrální Šumava-Kašperské Hory-město s budoucností horských lázní

Motto: dobrá investice do podnikání i bydlení v nejvýše položeném gotickém městě v Čechách–bráně centrální Šumavy.
Pozemky: celkem 248 m² vše zastavěná plocha a nádvoří
Lokalita: ŠUMAVA–KAŠPERSKÉ HORY, 750 m. n.m. brána do Šumavského národního parku–město v horské poloze v těsné blízkosti přísně chráněných lokalit Šumavy, má nezapomenutelnou atmosféru . Je významným střediskem cestovního ruchu–východiskem tras pro letní i zimní turistiku. Město má výjimečný genius loci–duch místa s dávnou historií se tu dotýká vnímavého člověka na každém kroku. Kašperské Hory mají skvělou perspektivu pro zcela blízkou budoucnost. Jsou předurčeny pro rozvoj cestovního ruchu a lázeňství. Tomu napomáhá dobrá vybavenost města. Také zajímavá muzea i příjemné hotely a restaurace všech cenových kategorií. Lákavý je i hodnotný, bohatý kulturní program v průběhu celého roku. Novinkou letošní letní sezony pro vyznavače zlatého moku bude restaurace nového malého pivovaru v renovovaném měšťanském domě na náměstí. V zimním období přijíždějí do Kašperských Hor milovníci „bílé stopy“ -ale sportovci také oceňují moderní SKIAREÁL vybavený večerním osvětlením sjezdovek, snowtoobingem a lyžařskou školou. Krásná poloha historického města, z jehož náměstí vidíte květnaté louky na horských úbočích, dominanta blízkého hradu Kašperk na vrcholu lesnatého hřebene završující panorama jako z pohádky–to vše umocňuje kouzlo Kašperských Hor. Když je poznáte, budete se už stále vracet…Přijeďte se podívat….
Poloha domu:perfektně přístupný z městské komunikace od náměstí–naproti Muzeu Šumavy, s krásným výhledem do renovovaného historického náměstí s gotickým chrámem a kašnou. Všechny domy kolem náměstí jsou opravené a nachází se v nich hotely s letními zahrádkami, malý pivovar, známá kavárna Nebespán, muzea, bohaté kulturní programy-to vše slouží celoročnímu cestovnímu ruchu. Výjimečnou atmosféru završuje krásná architektura radnice a silueta hradu Kašperk na horském hřebenu nad městem. Kašperské Hory jsou krásně upravené letovisko v centru Šumavy–s gotickým a renesančním geniem loci. Fascinující místo s přímým výhledem na protější modravá pásma hor s mořem lesů. Historie a současnost se tu prolínají – a právě to zde vytváří neopakovatelnou atmosféru. Spojení krásného historického města s šumavskou krajinou. Obchody, hotely, restaurace, škola, pošta, zdravotní středisko–veškerá vybavenost je k dispozici ve městě. Je to dům pro majitele, který ocení jeho přednosti a výjimečnost polohy, zajistí jeho rekonstrukci a učiní z něj skvělou investici v centrální Šumavě–možná i útulný domov pro sebe, svoji rodinu a své hosty.
Popis domu:původní měšťanský dům, rohový–skvělá pozice ve vztahu k náměstí. Masivně zděný (kámen, cihla), bez statických poruch – vyžaduje kompletní rekonstrukci interiérů a při využití půdního prostoru pod vysokým krovem i výměnu střechy. Historické prvky– krásné klenby v přízemí, šíře obvodových zdí, zachovaná zaklenutí nad okny a dveřmi, niky ve zdích a tajemná zákoutí–to vše umocňuje kouzlo domu. Je částečně podsklepený a přesto, že už několik let je neobývaný, nevykazuje vysokou vlhkost zdiva.
Vnitřní dispozice:
Přízemí-průjezd s krásným zaklenutím prochází celým domem a zpřístupňuje malé vnitřní nádvoří (80 m²) ze všech stran uzavřené, které zaručuje naprosté soukromí. Do něj je orientována i terasa přístupná z 1. patra.
Přízemí domu zabírá nebytový prostor–obchod, s výkladcem a vstupem z náměstí, na nějž navazují další dvě místnosti tvořící jeho zázemí. Obchod je přístupný i z průjezdu, kde se nachází ještě samostatný malý sklad. Z průjezdu je přístupný i sklep a schodiště do 1. patra.
V prvním patře domu se nachází malá hala, z níž se vstupuje do dvou bytů a sociálního zařízení. Větší byt je velmi prostorný, se třemi dobře prosvětlenými pokoji a krásným výhledem do náměstí. Menší byt se dvěma pokoji je orientován k nádvoří a výhledu přes střechy směrem k Amáliinu údolí.
Podkroví tvoří velký půdní prostor přístupný z haly v 1. patře. Ten vykazuje pod vysokým krovem ideální podmínky pro zřízení dalších dvou ateliérových bytů. Původní bytelná zděná stavba (kámen-cihla) s historickými prvky (šíře obvodových zdí, zachovaná zaklenutí nad okny a dveřmi) umocňuje kouzlo místa. Dřevěná původní okna, podlahy i další interiérové prvky vyžadují rekonstrukci na současné standardy. Bližší detaily k domu i doplňující technické údaje podáme při prohlídce nemovitosti. Tu doporučujeme jako nejlepší možnost, abyste sami posoudili výjimečnost této nemovitosti.
Inženýrské sítě: el. příkon 230,4000 z distrib. sítě ČEZ, voda z městského řadu, kanalizace do městského řadu.
Vytápění–lokální, vyžaduje rekonstrukci–možnost napojení na městský systém vytápění biomasou, případně možnost instalace tepelného čerpadla vzduch-voda.
Komunikační napojení–přímé, na městskou místní komunikaci

* Pozice značky na mapě je orientační a nemusí odpovídat přesné poloze nemovitosti.

Poslat dotaz

Číslo zakázky: IDNES-001192KH

7 7 = (Ochrana proti strojovému zpracování.)
informační emaily

Prodejce

image

Jiřina Müllerová - kancelář Kašperské Hory
+420 602 145 ...
zobrazit celé číslo Více nabídek nemá email

MÜLLER-REALITY/IMMOBILIEN, s.r.o.

Zobrazit vizitku »

Možnosti financování

Cena nemovitosti 3 700 000 Kč

let
let

* Jedná se o orientační výpočet.

Mám zájem o hypotéku
Reklama