Prodej domu 238 m² s pozemkem 728 m²

Rokytnice nad Jizerou - Dolní Rokytnice, okres Semily

10 500 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: včetně provize RK

Rodinný-rekreační dům Rokytnice nad Jizerou

Na prodej rodinný dům v obci Rokytnice nad Jizerou – Dolní Rokytnice umístěný u hlavního náměstí obce s přístupem z obecních komunikací v zástavbě rodinných a rekreačních domů nad místním kostelem. Jde o původní poloroubené horské stavení s původními konstrukčními prvky s novou střešní krytinou, který byl užíván po celou dobu jako rodinný dům.

Dům byl postaven pravděpodobně v polovině devatenáctého století jako podsklepené horské stavení obdélníkového půdorysu zastřešené sedlovou střechou a počátkem dvacátého století pak rozšířen o zděnou podsklepenou přístavbu kolmo na půdorys domu zastřešenou valbovou střechou. V poslední době ještě byl původní hospodářská zděná část v přízemí upravena jako samostatná bytová jednotka a na původním poloroubené části byla provedena nová střešní krytina včetně výměny poškozených částí bednění a to včetně parotěsné fólie. V současné době je objekt v udržovaném stavu s původním vybavením včetně lokálního vytápění, vnitřními dřevěnými okenicemi,kamennou dlažbou…. a novějším rozvodem vody, elektřiny, kanalizace. Objekt je napojen na veškeré inženýrské sítě obce včetně pitné vody, kanalizace, elektřiny s možností napojení na zemní plyn ze stávajícího rozvodu v komunikaci.Vstup do domu je přímo z ulice do středové chodby ukončené zděnou přístavbou s jednou velkou místností. Napravo od vstupu je roubená část rozdělená na kuchyň a pokoj s možností upravit na jednu místnost. Nalevo za vstupem je v původní hospodářské části koupelna a z chodby je pak samostatný vstup do zděné původní části s kuchyní, obývacím pokojem, a předsíní se sprchovým koutem a WC se vstupem do zahrady nad dům a schodištěm do části podstřeší kde je provizorně upravená ložnice. Z chodby vede kamenné schodiště do suterénu kde jsou pod celým objektem kamenné sklepní prostory se vstupem ze sklepa v přístavbě do zahrady pod domem. V podstřeší je velký volný půdní prostor s možností nové obytné vestavby.

Velmi hezký původní zachovalý objekt vhodný pro modernizaci vnitřních prostor s využitím původních konstrukčních prvků včetně zajímavých detailů i materiálu. Vhodné využití jako větší rodinný nebo rekreační dům popřípadě jako objekt k pronájmu. Dobré umístění objektu v těsné blízkosti centrálního náměstí s navazujícími obchody, úřady a parkovištěm.

Číslo zakázky
IDNES-3/21
Cena
10 500 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
smíšená
Stav budovy
udržovaný
Vlastnictví
osobní
Poloha domu
samostatný
Plocha pozemku
728 m2
Zastavěná plocha
284 m2
Užitná plocha
238 m2
Počet podlaží
2 podlaží
Počet podzemních podlaží
1 podlaží
Počet pokojů
6
Sklep
Parkování
parkování na pozemku
Plyn
nezaveden
Topení
lokální - tuhá paliva
Elektřina
230-400V
Voda
veřejný
Odpad
veřejná kanalizace
Vybavení domu
částečně zařízený
Dopravní dostupnost
silnice, autobus
PENB
G (vyhl. č. 148/2007 Sb.)
Připojení k internetu
Doporučený dodavatel

Kontaktujte prodejce

8 4 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku