Mimořádná nabídka barokního zámku , o zastavěné ploše 670 m2 + obytné 1670 m2, v Sukoradech.

Snědovice, okres Litoměřice

7 900 000 Kč

Poznámka k ceně: pro kupující 4% sleva na daň z nabytí nemovitých věcí

Prodej pozdně barokního zámku v Sukoradech, okres Litoměřice, s přilehlými hospodářskými stavbami. Zámek pochází z 16. stol. a v 18. stol. byl přestaven. Okolo zámku je celkem 1ha pozemků včetně zastavěné plochy a nádvoří. Zastavěná plocha zámku 670 m2. Zámek je veřejnosti nepřístupný, je v soukromém vlastnictví s vybudovanou prostornou bytovou jednotkou cca 150 m2, kterou lze ihned obývat. Obec Sukorady leží 8,5 km západně od Dubé a 9 km severovýchodně od Štětí. Historie zámku:
Kolem r. 1394 zdejší tvrz mohl postavit rod Vladyků ze Sukorad. Pravděpodobněji ji postavil až kolem roku 1580 Adam Vlk z Kvítkova a patrně byla renezanční.
V r. 1605 byla tvrz prodána Jindřichu Abrahamu ze Salhausenu.
V průběhu 17. stol. se majitelé tvrze vystřídali a během třicetileté války byla tvrz zcela zničena.
Novými majiteli, se kolem roku 1700 stali Hartmannové z Klarsteinu a začali v blízkosti zničené tvrze budovat nové sídlo.
Podle jiných údajů zámek vznikl až v polovině 18. stol. a jeho stavebníkem byla pravděpodobně sestra Františka Mikuláše Hartmanna z Klarsteinu Rosálie, vdova po hraběti Františku Klebelsbergovi. Rosálie z Klebelsbergu odkázala zámek Janu Josefu Hartmannovi z Klarsteinu.
Poslední držitelem z tohoto rodu byl Jan Prokop Hartmann z Klarsteinu, který musel kvůli finančním problémům zámek prodat Jakubu Veithovi, majiteli Liběchovického zámku.
I on kvůli finančním potížím zámek prodal.
Dalším majitelem se stal rytíř Václav Gustav Kopetz, profesor Karlovy univerzity, právník a národohospodář.
Na Sukoradském panství provedl řadu reforem a významně povznesl výnosy panství. Po první světové válce byla na Sukoradském panství provedena pozemková reforma a po r. 1945 propadl zámek konfiskaci. Byl přičleněn k Státnímu statku ve Snědovicích a byly zde zřízeny kanceláře a byty. Doporučujeme prohlídku. Volný ihned. Lze financovat 100 % hypotečním úvěrem, který vám zařídíme zcela zdarma.

Číslo zakázky
IDNES-BS533
Konstrukce budovy
smíšená
Stav budovy
před rekonstrukcí
Vlastnictví
jiný
Poloha domu
samostatný
Plocha pozemku
10000 m2
Zastavěná plocha
670 m2
Užitná plocha
1670 m2
Počet podlaží
2
Terasa
Telefon
Vybavení domu
Nezařízený
Otevřít/zavřít mapu

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku

Reklama

Další nabídky

Zpět na výpis

Reklama