Prodej chaty/chalupy 600 m² s pozemkem 1 598 m²

Stradouň, okres Ústí nad Orlicí

3 895 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: včetně provize RK

Zemědělská usedlost ve Stradouni

Nabízíme Vám exluzivně klasickou rozsáhlou zemědělskou usedlost tzv. "uzavřený dvorec" v obci Stradouň ve vzdálenosti 25 km od Chrudimi, 10 km od Vysokého Mýta a 12 km od Hrochova Týnce. Jedná se o komplex skládající se z obytné části, původních hospodářských stavení, stodol a výminku a s ohledem na svou velikost má obrovský potenciál ve využití. Sloužit Vám může jako vlastní i vícegenerační bydlení v kombinaci s vlastním podnikáním, dále pro komerční účely ubytovacího a školícího centra, rekreační ubytování, komunitní využití pro semináře a workshopy. Objekt vyžaduje rozsáhlou rekonstrukci, velkou výhodou je nová střecha nad obytnou částí, která je již realizována. Obytná část čítá 2 podlaží a nad nimi půdní prostory využitelné pro vybudování podkroví. V přízemí je z uzavřeného dvora vstup do haly, dále do 3 obytných místností, komory se vstupem do sklepa a koupelny s WC. V rámci započatých úprav byla realizována koupelna v přízemí, další stavební práce a rekonstrukce již čekají na nové majitele. Ve 2. podlaží je vstupní prostor, dva prostory pro vybudování obytných místností (cca 35m2 a 25 m2), pavlač a schodiště na půdu. Byla zde započata i stavba koupelny a toalety, ale vše je nedokončené, je tu umístěn i plynový kotel, v současné době nefunkční, demontovány byly radiátory původně osazené v přízemí. Půda je čistá, vyklizená a je položena nová střešní krytina. Sklep je po celé délce domu převážně v šíři cca 1,20 m, pouze v části pod velkou obytnou místností se rozšiřuje na cca 2x2 metry, podlaha pouze udusaná zem. Obytná plocha v hlavní budově je cca 145 m2 v každém z podlaží.
Na dům těsně přiléhá hospodářské stavení se 2 chlévy, otevřeným skladem a půdou (užitná plocha cca 135 m2. V zadní části dvora jsou dvě velké stodoly v celkové ploše cca 170 m2.
Vjezd do dvora je krytý, půda tohoto průjezdu pokračuje nad výminek. Plocha výminku je cca 50 m2 + půda a podzemní podlaží výminku o velikosti cca 15 m2. Na výminek těsně přiléhá další část hospodářských staveb – chlév a 2 sklady (cca 50 m2) opět s půdními prostory po celé své délce. Na pozemku je vlastní studna, jímka na odpadní vody, vodovod se bude v obci realizovat 2021/2022. Nemovitost nabízí velkou variabilitu, výhodou je nová střecha na hlavní obytné budově a zachovalý stav ostatních ploch střešní krytiny. Celková výměra pozemku je 1598 m2. K usedlosti patří zahrada o výměře 363m2, která netvoří jeden funkční celek s pozemkem, je za stodolami a je přístupna z obecní komunikace. V obci je MŠ, COOP, obecní úřad, restaurace a zastávka autobusu. V rámci výstavby R35 bude z obce velmi dobré napojení na tuto rychlostní komunikaci v návaznosti na dašlí dostupnost z místa.

Číslo zakázky
IDNES-JP0004
Cena
3 895 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
smíšená
Stav budovy
dobrý stav
Vlastnictví
osobní
Poloha domu
samostatný
Rekonstrukce
2000
Plocha pozemku
1598 m2
Zastavěná plocha
620 m2
Užitná plocha
600 m2
Počet podlaží
3 podlaží
Počet podzemních podlaží
1 podlaží
Počet pokojů
3
Sklep
Balkon
Plyn
zaveden
Topení
ústřední - tuhá paliva
Voda
vlastní zdroj
Vybavení domu
nezařízený
Občanská vybavenost
Školka, Restaurace, Místní úřad
PENB
G
Připojení k internetu

Kontaktujte prodejce

4 8 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku