Prodej domu 440 m² s pozemkem 4 077 m²

Svat. Čecha, Svitávka, okres Blansko

19 900 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: včetně provize a právního servisu

Prodej historické nemovitosti v obci Svitávka

V exkluzivním zastoupení majitele Vám nabízíme ke koupi rozsáhlou nemovitost v obci Svitávka na Blanensku. Jedná se o komplex obytného stavení, dvou stodol, rozlehlého pozemku a vodní elektrárny. Dominantní částí celého komplexu je obytná budova o zastavěné ploše 440 m2 čítající v prvním a druhém nadzemním patře třináct místností a dvě koupelny. Objekt je kompletně podsklepen – rozloha 250 m2 a nechybí ani prostorné půdní prostory. Původní kolaudační nákresy domu a zemědělských staveb jsou k dispozici.
Historicky se na místě dnešní obytné budovy nacházel klášter, později mlýn a roku 1935 byl objekt přebudován do dnešní podoby. V zahradě se nachází zemědělské stavení s bývalými chlívy a úložnými prostorami. Druhou zemědělskou stavbou na pozemku je velká stodola, opět částečně podsklepená. Součástí prodeje je další navazující zahrada o rozloze 1892 m2. Specialitou komplexu je vodní elektrárna vybudovaná na řece Svitavě, která byla provozována do roku 2015 a nabízí možnost jejího znovu zavedení do provozu.
Svitávka nabízí díky blízkosti státní silnice 43 výbornou dostupnost do Brna – 30 minut či na sever do Svitav – 35 minut. Taktéž město Blansko a jeho turisticky vyhledávané okolí Moravského Krasu je pouhých 20 minut jízdy autem. Městys Svitávka disponuje mateřskou, základní i základní uměleckou školou, je zde knihovna a pošta. Ordinuje zde praktický lékař, pediatr a zubař. Nejbližší město s kompletní občanskou vybaveností jsou Letovice, vzdáleny pouhých šest kilometrů a nabízející pohodlné vlakové spojení na trati Brno - Praha.
Prodávané nemovitosti mohou být využity pro rodinné bydlení, případně je zde silný potenciál jejich využití pro investorský plán a přebudování na komerční zařízení. Komplex se nachází na klidném místě obklopeném zelení, krásnou přírodou, blízkou řekou a nabízí mnoho variant využití.
V případě více vážných zájemců prodávající upřednostní toho s nejlepší nabídkou.
Pro více informací či domluvení prohlídky mě neváhejte kontaktovat.

Číslo zakázky
IDNES-289-NP00043
Cena
19 900 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Poloha domu
samostatný
Přístupová komunikace
asfalt
Lokalita projektu
klidná část
Plocha pozemku
4077 m2
Zastavěná plocha
460 m2
Užitná plocha
440 m2
Počet podlaží
2 podlaží
Topení
lokální - plyn, lokální - tuhá paliva
Elektřina
230V, 230-400V
Odpad
veřejná kanalizace
Vybavení domu
částečně zařízený
Datum nastěhování
15.10.2020
PENB
G (vyhl. č. 78/2013 Sb.)
Elektřina, Plyn

Kontaktujte prodejce

2 8 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku