Prodej domu 840 m² s pozemkem 1 702 m²

Karla Čapka, Teplice

35 999 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: včetně provize RK

Historická Vila z roku 1895, 870m2, Teplice

Reprezentativní vila z konce 19. století, stojící v prestižní čtvrti Teplic, je dílem jednoho z předních německých architektů své doby, Herrmanna Rudolpha. Nákladná rekonstrukce, kterou dům prošel v roce 2017, dala detajlně vyniknout prvkům symbolizmu a dekadence z období nejvetšího rozmachu secese.
Dispozici vily o užitné ploše 840 m2 tvoří 14 obytných místností, 4 koupelny s podlahovým topením, 6 samostatných toalet a dostatečně veliký sklep. V prvním patře se nachází vstupní chodba, čtyři obytné pokoje a samostatná odpočinková místnost se saunou, masážním pultem, kuchyňskou linkou a sociálním zázemím. Celému domu dominuje dubové schodiště s původním kovaným zábradlím, v jehož středu je zavěšen sedm a půl metru dlouhý křišťálový lustr. Výraznou místností prvního patra je taneční sál s krbem z italského mramoru, dále odpočinkový salónek, kuchyň s jídelní částí, ložnice s vlastní šatnou a koupelnou a koupelna pro hosty. Ve řetím podkrovním patře je nainstalováma klimatizace a tvoří jej pět místností a dvě koupelny. Dále jsou zde dřevěné balkóny, přičemž některé propojují jednotlivé pokoje.
Zachování charakteru vily bylo důležitou prioritou během rozsáhlé rekonstrukce v roce 2002, kdy byla udělána nová břidlicová střecha, fasáda a trámové stropy byly vyměněny za železobeton. Vnitřní prostory domu byly vysoce kvalitně revitalizovány v roce 2017. Kromě italských tapet se některé z místností pyšní nástěnnými benátskými štuky. V jednom ze spodních pokojů je umístěn zrekonstruovaný 120 let starý klavír, dovezený v Vídně. Odtud pocházejí také lustry značky Orion. Masivní nábytek zn. Simex byl přivezen z Rumunska. V domě je alarm a celý pozemek je pod dozorem kamerového systému. Na pozemku o celkové ploše 1.702 m2 stojí vyhřívaná dvoupatrová garáž pro dvě auta.
Město Teplice je známé především jako významné lázeňské místo, ležící 15 km západně od Ústí na Labem a 74 km od hlavního města Prahy, a to v kotlině mezi Českým středohořím a Krušnými horami. První dochované zmínky o termálních pramenech jsou z roku 762, ale zmínka o městu jako takovém pochází až z roku 1057.
Nabytí vily je možné také formou odkoupení obchodního podílu firmy.

Číslo zakázky
IDNES-000120
Cena
35 999 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Vlastnictví
s.r.o.
Poloha domu
samostatný
Plocha pozemku
1702 m2
Zastavěná plocha
472 m2
Užitná plocha
840 m2
Počet podlaží
3 podlaží
Počet podzemních podlaží
1 podlaží
Sklep
Balkon
Plyn
zaveden
Voda
veřejný
Vybavení domu
zařízený
PENB
G
Přepis energií

Kontaktujte prodejce

7 2 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku