Prodej domu 218 m² s pozemkem 365 m²

Velké Opatovice - Velká Roudka, okres Blansko

1 950 000 Kč 1 750 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: Cena je včetně provize

DŮM K INVESTICI NEBO K PŘESTAVBĚ NA VÍCEGENERAČNÍ DŮM

Nabízíme k prodeji dům v obci Velká Roudka, která spadá pod správu města Velkých Opatovic okres Blansko, kde je zabezpečena veškerá občanská vybavenost ve vzdálenosti zhruba 1 km přímo od nemovitosti. Pozemek o velikosti 365 m² má zastavěnou plochu 218 m² a výšku stropů 3,5 m. Dům je částečně podsklepen. Velikost sklepů je 56 m².

Původní majitelé měli s tímto objektem investiční záměr z důvodu poptávky po pronájmech a bydlení v této lokalitě. Z toho důvodu usilovali o rozdělení domu na 3 samostatné byty. Vzhledem ke koupi jiného domu se z časového hlediska nemohou realizaci projektu dále věnovat. Prodávaný dům se ale hodí jak pro investici, tak i pro přestavbu na vícegenerační dům, nebo větší rodinné sídlo. Převážná plocha parcely je zastavěna doplňkovými stavbami jako např. stodolou, ale místo těchto částí je možné vybudovat zahradu.

V domě proběhlo vyklizení a odstranění původních povrchů a úprav. Byly provedeny stavební práce v rozsahu 1 měsíce hrubých prací, a to za cílem přípravy objektu k následné rekonstrukci a přestavbě. Současný stav domu je následující. Nové podkladové betony v 90% budovy, nachystané na izolace. Provedené bourací práce v podobě nových překladů, úprav otvorů, oklepané staré omítky a nachystané na omítky nové. U 50% zdí zhotoven špric. Demontáž dřevěných stropů, které zabíraly cca 50% budovy. Zbylá část budovy má stropy betonové (skládané). Kompletní odvoz suti. Zbourané nenosné zdi a původní komíny.

V případě rekonstrukce, by měl dům respektovat okolní zástavbu, tedy jednopodlažní dům s obytným podkrovím. V tuto chvíli je pozemek z převážné většiny zastavěn doplňkovými stavbami, ale po jejich stržení je možné vybudování zahrady za domem.
Do domu je zavedena elektřina v hliníku a přípojka na vodu. V tuto chvíli jsou ale odpojeny. Odpady byly původně řešeny septikem, který je zavezen. Nově bude třeba řešit odpad opět vybudováním septiku nebo čističky odpadních vod. Odhadované stáří domu je 100 let. Dům je ovšem kvalitně postaven z pálené cihly a i přes stáří domu je dům suchy, bez nežádoucí vlhkosti, zatuchlosti či plísně. Vysoké stropy umožňují vybudování velice příjemného vzdušného bydlení. Střecha je plechová a vybourané otvory po komínech jsou řádně zajištěny a utěsněny. Do domu nezatíká.

Tato malebná obec má značnou část obyvatel složenou z rekreantů, kteří dojíždějí z Brna a využívají domy převážně k víkendovému obývání. Lokalita je oblíbená a to už historicky, z důvodu přilehlých lesů a bývalých lázní, u kterých se do budoucna očekává rekonstrukce a znovuobnova. Veškerá již zmíněná občanská vybavenost se nachází ve Velkých Opatovicích, které jsou vzdáleny 5 minut jízdy autem nebo hromadnou dopravou. Autobusová zastávka se nachází hned naproti domu. Z Velkých Opatovic je pak přímé spojení až do Brna.

Číslo zakázky
IDNES-BK1031
Cena
1 750 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
před rekonstrukcí
Vlastnictví
osobní
Poloha domu
rohový
Přístupová komunikace
asfalt
Lokalita projektu
centrum
Výstavba
1922
Plocha pozemku
365 m2
Zastavěná plocha
218 m2
Užitná plocha
218 m2
Počet podzemních podlaží
1 podlaží
Voda
veřejný
PENB
G (vyhl. č. 148/2007 Sb.)

Kontaktujte prodejce

1 9 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku