Prodej domu 955 m² s pozemkem 1 234 m²

Volyňských Čechů, Žatec, okres Louny

17 000 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: včetně provize a právních služeb

Prodej neorenesanční vily v Žatci

Chcete se stát majiteli výjimečné nemovitosti, která se řadí mezi nejhonosnější a největší stavby svého druhu v Žatci? Pokud ano, je tato nabídka určena právě pro vás.
Vila pocházející z konce 19. století (1889) je vystavěná v neorenesančním stylu. Svým architektonickým ztvárněním je v řadě částí originální stavbou, která byla srovnatelná s honosnými vilami tehdejších žateckých průmyslníků a obchodníků s chmelem.
Vila má 3 podlaží a půdní prostor.
V prvním podzemním podlaží se nachází vyhledávaná žatecká restaurace „Rock Cafe“ (kapacita 80 míst uvnitř, 40 míst letní terasa). Další částí tohoto podlaží je provozovna/obchod o výměře 40 m2 se samostatným vstupem z ulice. Zbývající část tvoří technické prostory (kuchyně, soc. zařízení, kotelna, sklady). Celková plocha tohoto podlaží je 285 m2.
V prvním nadzemním podlaží se nachází nadstandardní velkometrážní byt s řadou původních historických stavebních prvků, které vynikají umělecko-řemeslným zpracováním. Najdeme zde např. jónské sloupy, původní vlýsky (parkety), původní dveře a mnoho dalších prvků. Podlahová plocha je 235 m2. Z tohoto podlaží je přímý vstup na přilehlou zahradu.
Ve druhém nadzemním podlaží se nachází téměř totožný byt jako v prvním nadzemním podlaží, jen bez vstupu na zahradu. Podlahová plocha je i zde 235 m2.
V posledním patře vily se nachází dva pokoje pro hosty, terasa (cca 30 m2) a půdní prostor, vše o celkové podlahové ploše 235 m2. Půdní prostor je vhodný pro vybudování další nadstandardní bytové jednotky. Na realizaci výstavby podkrovního bytu s galerií a terasou je zpracována projektová dokumentace.
Jednotlivá podlaží vily jsou propojena dvouramenným visutým schodištěm. Dominantou schodiště je zábradlí s balustrovými kuželkami.
Na zadní trakt vily navazuje zahrada s relaxační a klidovou zónou (venkovní posezení, okrasné jezírko, bazén).
V docházkové vzdálenosti se nachází veškerá občanská vybavenost (školky, školy, obchody, poliklinika, nemocnice, pošta, sportoviště, restaurace, apod. ).
Město Žatec je nominováno na zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO. Vlastnit dům v této oblasti může být v budoucnosti velmi atraktivní.
Žatec je velmi dobře dostupný z hlavního města Prahy. Díky neustále se rozšiřující dálniční síti jste ze Žatce za necelou hodinu v metropoli Zličín nebo na mezinárodním letišti Václava Havla.
Tato vila je kulturní nemovitou památkou registrovanou pod č. j. 5-5544.
Toužíte bydlet nebo podnikat v nemovitosti, která vám nabízí možnost poznání neorenesanční architektury a životního stylu konce 19. století?
Zavolejte mi a přijďte se podívat.

Číslo zakázky
IDNES-032-NP07170
Cena
17 000 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
smíšená
Stav budovy
dobrý stav
Poloha domu
samostatný
Přístupová komunikace
asfalt
Lokalita projektu
centrum
Plocha pozemku
1234 m2
Zastavěná plocha
380 m2
Užitná plocha
955 m2
Počet podlaží
3 podlaží
Terasa
Telefon
Topení
lokální - tuhá paliva, ústřední - tuhá paliva
Elektřina
230V, 230-400V
Odpad
veřejná kanalizace
Vybavení domu
nezařízený
PENB
G
Připojení k internetu
Přepis energií

Kontaktujte prodejce

8 5 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku