Barokní Mlýn s rybníkem, 7901 m2, polosamota uprostřed lesů

Opatovice 18, Zbýšov

6 980 000 Kč

Poznámka k ceně: 883,- Kč / m2

Barokní kamenný mlýn z 17-18. století s vlastním pozemkem 7.901 m2, s vlastním rybníkem (vodní plocha 2.579 m2), se nachází na polosamotě uprostřed nádherné přírody a hlubokých lesů Karla Schwarzenberga, uprostřed skalních útvarů a hned několika potoků.
...
Genius loci, nezničeno zásadní rekonstrukcí. Praha 60 min. autem, Pardubice 40 min., Čáslav 7 min. (okres Kutná hora). Původně Schwarzenberský Mlýn, kde běžely dějiny. Mlýn pamatuje Napoleonské války. Obklopen pouze hlubokými lesy, prudkými skalními útvary, kotlinami a čistými potoky (mlok, rak, pstruh). Pozemek ideální pro ovce, kozy, psy, vyjížďky s koňmi. Hranice pozemku tvoří dva různé potoky s dalšími přítoky (soustava), které se na vlastním pozemku stýkají. Napájí vlastní rybník s náhonem. Na vlastním pozemku možné vybudovat další rybníky (pstruh, kapr, koupání), či vodní a energetická díla pro vlastní potřebu a soběstačnost.
...
Budova 22 x 8 m. V 1. NP mlýna 4+KK, 170 m2, tzn. velká zanáška (dnes obytná velká část mlýna), světnice a 2 ložnice). V 1. PP mlýna 4+KK, 170 m2, tzn. mlýnice, šalanda (zde bydlela chasa, tzn. stárek a mládek), kuchyně, sklad. Kamenné klenby, sklepní charakter (dnes zatím neobytné), avšak dříve zde žili rodiny obsluhující mlýn. Mlynář s rodinou žil v 1. NP.
...
Elektřina přivedena v roce 2012 (zemí 2 km přes les), 220 i 380 V rozvedeno v Mlýně. Noční proud. Vytápění 2 x komín, kachlová kamna. Na vlastním pozemku ve skále studánka pramen. Hřiby sbíráte na vlastním pozemku. Rybník je využíván ke koupání, hloubka max. 1,5 m, průtočný se stavidlem.
...
Mlýn má číslo popisné a způsob využití na LV je bydlení. Není evidováno na LV jako nemovitá kulturní památka, avšak pakliže se k tomu majitel účelně rozhodne, může se tak popř. stát (dotace na rekonstrukce, vodní díla, v předchozích letech byla např. čerpána dotace 2.000.000,- Kč na obnovu náhonu a vodní soustavy v rámci programu revitalizace říčních systémů ministerstva životního prostředí). Žádný pozemek není na LV evidován jako lesní pozemek (lesní zákon), avšak v praxi svůj les s mnoha stovkami stromů a doživotním přísunem palivového dřeva máte (Dub, jedle, smrk, borovice, olše). Mlýn není v záplavovém pásmu, nikdy nebyl zaplaven, přístupové cesty má perfektně na vždy ošetřeny věcným břemenem.
...
Mlýn je třeba rekonstruovat (ideálně přírodní materiály, kámen, dřevo, retro). Dosud nezničeno zásadní necitlivou rekonstrukcí. Schází se zde všechny energie a živly (voda, vzduch, vítr, oheň), zde je hvězdám blíž. Stáváte se součástí historie. Prodej pouze do zodpovědných rukou. Nehradíte žádné provize, vždy hovoříte pouze s jediným majitelem a 95 fotografií mlýna naleznete pouze a jen na domovských stránkách.

Číslo zakázky
IDNES-0400
Konstrukce budovy
smíšená
Poloha domu
samostatný
Lokalita projektu
samota
Plocha pozemku
7901 m2
Zastavěná plocha
684 m2
Počet podlaží
2
Sklep
Internet
Topení
lokální - tuhá paliva
Elektřina
230-400V
Voda
vlastní zdroj
Vybavení domu
Částečně zařízený
Otevřít/zavřít mapu

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku

Reklama

Další nabídky

Zpět na výpis

Reklama