Prodej domu 538 m² s pozemkem 2 023 m²

Podřevnická, Želechovice nad Dřevnicí, okres Zlín

10 950 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: Cena je uvedena včetně provize RK. včetně provize RK

Polepilův mlýn v Želechovicích s dalšími budovami, pozemek celkem 2023 m2.

Nabízíme Vám jedinečnou nemovitost (soubor nemovitostí), která je obklopena historií. Jako zájemci zvažte její využitelnost, případně uchopte místo podle Vašich představ a dejte tomuto místu nový rozměr. Tato nemovitost je výzvou pro Vás a současní majitelé pevně věří, že ji uchopíte a vytvoříte zde užitečnou nemovitost s historií, která bude sloužit stejně tak, jako sloužila tato nemovitost po staletí.
Nabízíme Vám Polepilův mlýn, který je součástí zachovalého areálu s dvěma přilehlými budovami. Budova po levé straně je obytná a je postavena jako 1 patrová bez obytného podkroví. Budova po pravé straně je určena jako zázemí k mlýnici a má také 1. patro. Dále se na pozemku nachází přízemní budova garáží a stodola. Existence mlýna je doložena nejpozději v 18. století. Dle soupisu z roku 1829 držel mlýn mlynář Karel Polepil. Samotná budova mlýna byla do stávající podoby upravena v první čtvrtině 20. století. V roce 1953 byl mlýn zkonfiskován a v roce 1991 jako nefunkční restituován. Mlýn disponuje zachovalým strojním zařízením z meziválečného období. Hodnotné jsou i zachovalé stavební prvky. Jako historické stavební prvky se dá označit trámový strop, klenba, krov, kamna - pec, černá kuchyně, dveře, schodiště, epigrafické památky - nápisy, datování a historický mobiliář. Jako stavební etapy, které byly použity uvádím baroko do roku 1800, klasicismus do roku 1850 a moderní prvky v letech 1920 – 1945.
Výrobce technologie mlýna byl pan Tesařík a pan Palacký ze Slavkov u Brna. Mlýn napájela řeka Dřevnice a potok Obůrek, nyní je již potok vyschlý. Cesta vody ke mlýnu vedla přes stavidlo, dále přes náhon a jalový žlab s mostem a propustkem. Jako vodní motor byla využita Kaplanova, později Francisova turbína, která je nyní zaniklá, ale v dochovalém stavu.
A nyní dovolte abych popsal obytnou budovu, tedy levou část. Jedná se o 1. patrovou budovu, kde v přízemí je dispozice 2 pokojů, kuchyně, koupelny s WC a spíží. Dále v 1. patře se nachází 3 pokoje a místnost, která se využívá jako spíž. Tato budova má zastavěnou plochu 415 m2 včetně nádvoří a části garáží. Budova mlýna má zastavěnou plochu 1275 m2 včetně nádvoří, druhé části budovy garáží a stodoly. Budova technického zázemí pro mlýn po jeho levé straně má zastavěnou plochu 102 m2, dále je zde část vodního koryta, jehož výměra bude upřesněna po zaměření geometrickým plánem, dále pozemek zahrady o výměře 80 m2, dále budova za domem, která slouží jako skladiště a je ve špatném technickém stavu o zastavěné ploše 151 m2 včetně nádvoří a pozemku kolem. Tato budova je z druhé strany vodního koryta. Celkem pozemky 2023 m2.
Dům je napojen na elektřinu a městskou vodu. Ohřev vody v domě je zajištěn elektrickým bojlerem. Vytápění je řešené kamny na tuhá paliva nebo elektrickými kamny. Plyn je před domem na hranici pozemku a je možné se případně napojit. Odpady z WC jsou svedeny do septiku. V případě zájmu o prohlídku prosím volejte, pište, rád Vám prohlídku zajistím.

Číslo zakázky
IDNES-647131
Cena
10 950 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
smíšená
Stav budovy
dobrý stav
Poloha domu
samostatný
Plocha pozemku
2023 m2
Zastavěná plocha
1792 m2
Užitná plocha
538 m2
Počet podlaží
2 podlaží
Počet pokojů
16
Půdní vestavba
PENB
G
Přepis energií
Připojení k internetu

Kontaktujte prodejce

ALVA REAL s.r.o.

Štěpánská, Brno - Trnitá

2 2 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku