Prodej ubytovacího objektu, 850 m²

Kašperské Hory, okres Klatovy

12 950 000 Kč (15 235 Kč/m² ) Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: včetně provize RK

Nemovitost na Šumavě pro komerci, bydlení i rekreaci v dominantní poloze na náměstí-Kašperské Hory

Motto: výjimečná příležitost k investici v bráně Šumavy.
Pozemky: celkem 957 m2, z toho zastavěná plocha 664 m2, zahrada 293 m2.
Užitná plocha domu: 850 m2 (tzn. 15.282 Kč/m2).
Lokalita: centrální Šumava – Kašperské Hory – náměstí. Výjimečně přívětivou atmosféru nejvýše položeného gotického města v Čechách umocňuje celoroční turistický ruch. Kašperské Hory jsou vyhledávány jako brána Šumavského národního parku. Je zde moderní SKIAREÁL s umělým zasněžováním, Šumavské bylinkové lázně, celoroční kulturní programy na náměstí i gotickém hradu Kašperk, jehož silueta završuje nádherný přírodní rámec historického horského města nenarušeného žádnou necitlivou zástavbou, s výhledem na květnaté horské louky a zalesněné hřebeny šumavských hor přímo z náměstí.
Poloha a popis domu: krásný rohový měšťanský dům se dvěma podlažími a obytným podkrovím pod mansardovou střechou, byl uveden do provozu v r.2000 po kompletní rekonstrukci. Nachází se v dominantní poloze na renovovaném historickém náměstí, průčelím orientovaný ke kašně. Upoutává i svojí souměrnou, hezky řešenou fasádou. Má nezaměnitelný genius loci – příjemnou atmosféru kompletně renovovaného původního měšťanského domu, jednoho z nejhezčích v centru malebného města. Velkorysá užitná plocha domu 850 m2 umožňuje variabilní využití pro realizaci komerčního záměru spojeného s bydlením nebo rekreací. Dosud byl dům úspěšně provozován jako velmi vyhledávaný family hotel poskytující všechny moderní služby – s kapacitou 42 lůžek ve 12 pokojích s vlastním sociálním zařízením (většina pokojů dvoulůžkových s možností propojení na čtyřlůžkové. ) Restaurace se 48 místy. Plně zainvestovaná profesionální kuchyně. Wellness centrum, sauna, masážní vířivka, zařízená odpočívárna, prostory pro sportovní masáže, dětská herna, technické zázemí včetně recepce, kanceláře, garáže s dílnou, technický domek, samostatný apartmán pro vlastní využití majitelem nebo jako byt správce, venkovní bazén. To vše - v dobrém technickém stavu včetně zařízení - je zahrnuto v ceně domu. Nemovitost má skvělou strategickou pozici a je ve velmi dobrém, udržovaném stavu. Poslední zásadní rekonstrukce interiérů proběhla před 4 lety. Jako hotel ji lze provozovat ihned, ale je vhodná i pro jiné využití, např. pro zřízení obchodu v kombinaci s pronájmem apartmánů a vlastním bydlením či rekreací. Na tento dům se vzhledem k datu realizace stavby nevztahuje povinnost předložení PENB. Je prodáván bez jakéhokoli právního zatížení.
Inženýrské sítě:
Voda: připojen na městský vodovodní řad.
Kanalizace: připojen na městský kanalizační řad.
Vytápění: ústřední teplovodní – napojen na městskou centrální výtopnu na biomasu, v části pokojů je lokální elektrické, ve vstupní hale krb na tuhá paliva. Cena: 12 950 000 Kč včetně provize, včetně právního servisu (zahrnuje vratku DPH cca 450 tis. Kč)

Číslo zakázky
IDNES-001540KH
Cena
12 950 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
po rekonstrukci
Vlastnictví
osobní
Typ komerční nemovitosti
ubytovací objekty
Lokalita projektu
centrum
Výstavba (rok)
2000
Rekonstrukce
2016
Plocha pozemku
957 m2
Zastavěná plocha
664 m2
Užitná plocha
850 m2
Počet podlaží
3
Podlaží umístění
1. patro (2. NP)
Počet parkovacích míst
5
Počet místností
12
Plyn
nezaveden
Topení
ústřední - dálkové
Voda
veřejný
PENB
D

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Zobrazit další nemovitosti

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku