Prodej komerčního objektu (jiného typu), 950 m²

Potočná, Kunovice, okres Uherské Hradiště

3 490 000 Kč (3 674 Kč/m² ) Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: Cena je uvedena bez provize RK, poplatků a právních služeb 130 tisíc Kč.

Prodej zemědělské usedlosti k přestavbě na 3-4 bytové jednotky, nebo sídlo firmy v Kunovicích

K prodeji se nabízí bývalá zemědělská usedlost v ulici Potoční, tj. v klidné okrajové části Kunovic, na pozemcích o celkové rozloze 2372 m2.
Současná obytná plocha 250 m2, 6+2, je sice funkční a obyvatelná, ihned k nastěhování, ale celá nemovitost je na dnešní poměry a představy o standardním bydlení příliš velká. Je vhodná spíš k přebudování na 3 až 4 bytové jednotky, nebo sídlo firmy.
Zastavěná plocha všech objektů nemovitosti, tedy obytné i hospodářské části, chlévů, průjezdu, kůlny, garáže, dílen, skleníku a stodoly je 679 m2.
Za vstupními dveřmi následuje dlouhá rovná chodba, z níž vlevo lze vstoupit do prostorného obývacího pokoje a vpravo do průchozí pracovny a pak do ložnice. Dále z chodby je vstup do dalšího obývacího pokoje a ložnice, s okny do zimní zahrady, do které lze vstoupit dalšími dveřmi z chodby. Naproti je potom vstup do již zmodernizované koupelny s vestavěnou vanou i umyvadlem.
Dále je chodba z pravé strany prosklená, s výhledem a vstupem do dvora. Následuje vstup do sklepa, na půdu a dále do prostorné obytné kuchyně se spížkou a dále na WC a do prostorné technické místnosti s další vanou, pračkou a sporákem pro hospodářské účely.
Navazuje hospodářská část, další sklepy, komory, chlévy, dílny a prohloubená velká kůlna, vzniklá zastřešením bývalé silážní jámy.
Do dvora lze projet třeba i nákladním autem prostorným vysokým průjezdem. Ze dvora lze vjet na zahradu, kolem skleníku a ke stodole, nebo zaparkovat v garáži s montážní jámou a menší zámečnickou dílnou a obrovskou truhlářskou dílnou.
Minimálně dvě bytové jednotky tu tedy mohou vzniknout v přízemí, další 1-2 v obrovském půdním prostoru, přebudováním na podkroví, všechny se samostatným vchodem z ulice, nebo ze dvora skrz průjezd.
Náklady na přestavbu odhaduji na další 3-4 miliony a vznikla by tím hodnota celkem 10-12 milionů, tedy možnost zisku pro developera, nebo bydlení v jednom bytu a pronájmu dalších 2-3 a zajistit si tak slušný trvalý příjem.
Nemovitost má známou minulost, v r.1977 se tu natáčel film O moravské zemi, o dramatickém zakládání JZD. Lze zhodnotit různými záměry v retro-stylu.
V případě zájmu zašlu kompletní sadu fotografií nemovitosti.
Obytná část je po částečné rekonstrukci, plynový kotel k vytápění i ohřevu TUV, plastová okna a vstupní dveře, téměř dokončená vnější fasáda, nová je i koupelna.
Ve špatném stavu k vcelku nenáročné opravě je horní část dvou z komínů a rohový zděný pilíř stodoly. Krovy i trámy jsou v perfektním stavu bez známek napadení houbami či hmyzem. Pálená střešní krytina je starší, ale zatím plně funkční, samozřejmě při budování podkroví by byla vhodná nová krytina - započteno v odhadu nákladů na přestavbu.
V Kunovicích je veškerá vybavenost, autobusové a vlakové zastávky, obchody, městské informační centrum, lékaři, pošta, knihovna, bankomat, školy a školka, ústav sociální péče pro mládež, dětská i fotbalová hřiště, skatepark, kulturní dům, památky, ale i průmyslová zóna a pracovní příležitosti.

Číslo zakázky
IDNES-7646/2308
Cena
3 490 000 kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Vlastnictví
jiný
Typ komerční nemovitosti
jiného typu
Plocha pozemku
2372 m2
Zastavěná plocha
679 m2
Užitná plocha
950 m2
Výrobní plocha
200 m2
Skladovací plocha
200 m2
Počet podlaží
2
Podlaží umístění
1. patro (2. NP)
Vybavení
zařízený

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Zobrazit další nemovitosti

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku