Prodej zemědělského objektu, 1894 m²

Morašice, okres Svitavy

10 990 000 Kč (5 803 Kč/m² ) Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: cena včetně provize, realitních a právních služeb

Prodej statku, Rychta Morašice u Litomyšle

Prodej historického Rychta Morašice Nabízíme k prodeji venkovský statek s kouzelnou atmosférou, který stojí v centru malebné vesnice Morašice, v těsné blízkosti Litomyšle. Atmosféru nemovitosti podtrhuje všudypřítomná zeleň v okolí a také kostelík sv. Petra a Pavla, stojící v těsné blízkosti.
Jedná se o soubor sedmi velkých, vzájemně propojených budov, s nádvořím a stodolami (zastavěná plocha 2.335 m2), stojících na pozemcích o výměře 8.590 m2. Část areálu byla v letech 1983-4 zbořena a místo ní postaveny dvě budovy nové. Současně byla rekonstruována fasáda starých budov a prostory Hlavní budovy byly přebudovány na Kulturní dům se sálem pro 470 osob., zasedací místnosti a kanceláře. Užitná plocha bez využití půd téměř 3.400 m2.
Rozlehlému historickému nádvoří (1.024 m2) vévodí dvě hospodářské budovy – stáje, sýpky a kočárna s klenutým podloubím. Ty se v současné době využívají jen částečně jako sklady. Stejně tak obě kamenné stodoly za objektem.
Areál dnes slouží především jako multifunkční Kulturní dům s veškerým příslušenstvím a zázemím a v novější Provozní a obytné budově dobře funguje kuchyně, jídelna pro cca 60 osob a ve 2. NP také ubytovna a byt 2+kk.
Areál Rychty doplňuje i několik tisíc m2 okolních pozemků, zahrnujících okrasnou zahradu, zpevněnou komunikaci a menší sad.
Areál nabízí řadu možností využití. Vážnému zájemci podáme podrobné informace, zajistíme prohlídku a případně pomůžeme zajistit financování. Při modernizaci se nabízí výrazná možnost využití některého z dotačních titulů.

Číslo zakázky
IDNES-N77668
Cena
10 990 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
smíšená
Stav budovy
dobrý stav
Typ komerční nemovitosti
zemědělské objekty
Plocha pozemku
8590 m2
Zastavěná plocha
2435 m2
Užitná plocha
1894 m2
Počet podlaží
2
Plyn
veřejný přívod
Elektřina
230V, zavedena
Odpad
veřejná kanalizace
PENB
G

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku