Prodej komerčního objektu (jiného typu), 47000 m²

Pernink, okres Karlovy Vary

20 000 000 Kč (426 Kč/m² ) Hypotéka od 58 272 Kč měsíčně

Poznámka k ceně: včetně provize RK

Prodej prosperujícího lyžařského areálu, / Verkauf des eingeführten und gut gehenden Skiareals in d

Prodej zavedeného a prosperujícího lyžařského areálu „Velfink“ v Krušných horách v obci Pernink. Celková plocha areálu činí necelých 47 000 m2. Plocha k pro lyžování zaujímá cca 25 000 m2, svah je orientován na severozápad. Lyžaři zde mají k dispozici 3 vleky: dvě kotvy o přibližně identické délce 320 m a pomu o délce 120 m2. Celková přepravní kapacita činí 1 260 osob za hodinu. Velmi oblíbená je i zdejší lyžařská školička, která je provozována formou pronájmu.
Zázemí pro lyžaře poskytuje zděná budova, kde je bufet s vybavenou menší kuchyní a posezením pro 35 osob, zavedená půjčovna, toalety, ale i zamykatelné skřínky pro úschovu věcí návštěvníků. Budova je podsklepená, tyto prostory slouží k uskladnění provozní techniky mimo sezonu.
Do budovy je zavedena voda, elektřina, plyn, kanalizace. K budově existuje územní rozhodnutí na výstavbu dalšího nadzemního podlaží, kde je možné vytvořit až čtyři pokoje s výhledem na sjezdovku.
K benefitu areálu patří i kruhová budova s č. p. 448 o ploše 51 m2, vybavená barem a prostorem k tanci, i sem je zvedena elektřina a voda.
V případě nedostatku sněhu je možné sjezdovku zasněžovat tyčovým zasněžovacím systémem, který využívá vody z nádrže, kam je napojena drenážní soustava a v případě potřeby se doplňuje vodou z přilehlého potoka. Oba zdroje současně zásobují také budovu s bufetem užitkovou vodou. Výše uvedené napojení na přírodní zdroje výrazně snižuje náklady na vodu.
Sjezdové tratě jsou osvětleny, díky tomu je během sezóny provozováno oblíbené večerní lyžování.
Parkování je zajištěno na obecním pracovišti o rozloze cca 5 000 m2.
Součástí kupní ceny je veškeré strojní (technické vybavení): rolba, sněžný skútr….
Areál je rentabilní, návratnost investice při dosavadním provozu je do 10 let. Návratnost se dá urychlit využitím potenciálu nabídky služeb. ….. návštěvníci Perninku jistě uvítají celoroční provoz bufetu a i možnost ubytování přímo v areálu díky nástavbě, půjčovnu kol a podobně.
Současní majitelé a provozovatelé se rozhodli k prodeji z důvodu věku.
Verkauf des eingeführten und gut gehenden Skiareals „Velfink“ im Erzgebirge in der Gemeinde Pernink. Die Gesamtfläche des Areals beträgt annähernd 47.000 m2. Die Skipiste nimmt etwa 25.000 m2 ein, der Hang ist nordwestlich orientiert. Den Skiläufern stehen 3 Skilifte zur Verfügung: zwei Anker mit der fast identischen Länge von 320 m und eine POMA-Anlage mit der Länge 120 m. Die Gesamttransportkapazität beträgt 1.260 Personen pro Stunde. Sehr beliebt ist die örtliche Skischule, die verpachtet betrieben wird.
Der Hintergrund für die Skiläufer befindet sich in einem gemauerten Gebäude, in dem sich ein Büfett mit einer kleineren Küche und Sitzplätze für 35 Personen befinden, ein gut gehender Sportartikelverleih, Toiletten, aber auch Schließfächer zur Aufbewahrung der Sachen der Besucher. Das Gebäude ist unterkellert, diese Räume dienen zur Aufbewahrung der Betriebstechnik außerhalb der Saison.
Im Gebäude ist Wasser, Strom, Gas, Kanalisation eingeführt. Zum Gebäude gibt es bereits eine Genehmigung zum Bau eines weiteren Obergeschosses, wo man bis zu vier Zimmern mit Blick auf die Piste ausbauen kann. Zu den Vorteilen des Areals gehört auch der Rundbau Nr. 448 mit der Fläche 51 m2, ausgestattet mit Bar und Tanzfläche, auch hier ist Strom und Wasser eingeführt.
Bei Schneemangel kann die Piste mittels einer Schneelanze beschneit werden, für welche Wasser aus dem Behälter ausgenutzt wird, in dem das Drainagesystem angeschlossen ist. Bei Bedarf kann der Behälter mit Wasser aus dem anliegenden Bach nachgefüllt werden. Beide Quellen versorgen gleichzeitig auch das Gebäude und Büfett mit Nutzwasser. Der oben angeführte Anschluss an die natürlichen Quellen senkt die Wasserkosten beträchtlich.
Die Abfahrtsstrecken sind beleuchtet, dank dieser Tatsache wird während der Saison auch das beliebte abendliche Skilaufen angeboten. Das Parken ist auf dem Gemeindeparkplatz mit ca. 5.000 m2 gesichert.
Im Kaufpreis inbegriffen ist die sämtliche Maschinen- und technische Ausstattung: Schneefräse, Schneeroller, …
Das Areal ist rentabel, die Umschlagszeit der Investition bei dem bisherigen Betrieb beträgt höchstens 10 Jahre. Die Umschlagszeit kann durch die Ausnutzung des Dienstleistungspotentials beschleunigt werden…. Die Besucher von Pernink begrüßen zweifellos den ganzjährigen Betrieb des Büfetts und dank der Aufstockung die Unterbringungsmöglichkeit direkt im Areal, den Fahrradverleih u. s. ä.
Die gegenwärtigen Besitzer und Betreiber entschieden sich aus Altersgründen zum Verkauf.

Číslo zakázky
IDNES-21195
Cena
20 000 000 Kč 58 272 Kč měsíčně
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Typ komerční nemovitosti
jiného typu
Užitná plocha
47000 m2
Podlaží umístění
2. patro (3. NP)
Elektřina
230-400V
PENB
G (vyhl. č. 78/2013 Sb.)

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku