Průmyslový areál Vír a malá vodní elektrárna

1, Vír

25 000 000 Kč

Poznámka k ceně: Přímý prodej bez RK.

Nabízíme k prodeji stoprocentní obchodní podíl společnosti Rotter-Vír s. r. o., v jejímž vlastnictví se nachází průmyslový areál Vír a malá vodní elektrárna (MVE), obec Vír, kraj Vysočina.
Areál Vír je rozsáhlý průmyslový areál situovaný na okraji obce Vír několik stovek metrů pod hrází stejnojmenné vodní nádrže. Součástí areálu je malá vodní elektrárna o celkovém výkonu 143 kW (T1 75 kVA, T2 68 kVA, typ KT 600). V roce 2015 a 2016 proběhla revitalizace areálu, repase turbín, oprava vodního kanálu a automatizace provozu MVE včetně zřízení dálkového dohledu provozu.
Samotný areál Vír je tvořen souborem několika nemovitostí. V přední části je dvoupodlažní budova vrátnice a kanceláří s přízemní přístavbou kuchyně a jídelny. Na ní navazují jedna třípodlažní a jedna dvoupodlažní výrobní budova pro textilní výrobu. Tyto budovy jsou postaveny na uliční čáře podél komunikace. Za budovami jsou na hraně svahu budova dílen, budova bývalé prodejny a šaten a dvě výrobní haly. Za těmito halami je zámečnická dílna a budova údržby, společný dvůr a v zadní části areálu skupiny budov a kanceláří, skladů a garáží. V horní části areálu je bývalá kotelna se zastřešenou skládkou paliva a komín. Dále je v areálu ještě několik vedlejších staveb, zpevněné plochy a vodní kanál. Areál je oplocený.
Poslední využití areálu bylo pro textilní a strojírenskou výrobu. V současné době je areál bez celkového využití s funkční MVE a ihned k dispozici.
Podrobný materiál o areálu Vír a MVE na vyžádání, prohlídka areálu po domluvě kdykoli.

Číslo zakázky
IDNES-2317002910
Konstrukce budovy
smíšená
Stav budovy
dobrý stav
Typ komerční nemovitosti
výrobní prostory
Přístupová komunikace
asfalt
Lokalita projektu
předměstí
Celková plocha
26253 m2
Ostraha
PCO
Oplocení
Parkování
parkování na pozemku, parkovací místo
Plyn
zaveden
Topení
ústřední - plynové
Elektřina
230-400V, jiný
Odpad
septik / jímka
Otevřít/zavřít mapu

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku

Reklama
Reklama