Prodej Prodej renesančního zámku Encovany, 4.381 m2, Polepy

Polepy - Encovany, okres Litoměřice

Cena na vyžádání

Poznámka k ceně: Cena na vyžádání včetně provize RK

Prodej renesančního zámku Encovany, 4.381 m2, Polepy

Prodáváme mimořádný renesanční zámek v obci Encovany poblíž Litoměřic, který vznikl přestavbou gotické tvrze v 16. století do renesanční podoby. Po roce 1673 proběhla další ale menší barokní přestavba. Zámek může nabídnout celou řadu využití jako například penzion pro seniory, soukromá klinika, zámecký hotel.
Zámek vznikl přestavbou z původní tvrze z 16. století, a tvoří ho čtyři křídla do výše dvou a tří pater postavená okolo obdélného dvora. Budovu doplňuje hranolovitá věž, nádvoří je lemováno pilířovými arkádami směrem do dvora v západním a jižním křídle. Přízemní místnosti a některé prostory v prvním patře jsou zaklenuté hřebínkovými nebo valenými klenbami s lunetami. V interiéru věže a prvního patra jihozápadního nároží se dochovaly fragmenty renesančních maleb.
Zámek zpočátku sloužil jako sídlo chotěšovských premonstrátek. Poté byl prodán Osvaldovi Zejdlicovi ze Šenfeldu. Šenfeldové tvrz přestavěli do nynější zámecké dispozice. Po bitvě na Bílé hoře byl zámek zkonfiskován pro účast tohoto rodu na českém stavovském povstání. Do svého majetku pak zámek získala rodina Lobkowiczů, kteří na něm provedli pouze nevýznamné stavební úpravy. Objekt sloužil mimo jiné jako sídlo panských úřadů a později také jako depozitář Zemědělského muzea v Praze.
V posledních letech bylo do údržby zámku investováno více než 10 milionů Kč, a to do kompletní rekonstrukce střechy, která byla dokončena v roce 2013.

Číslo zakázky
IDNES-N4685
Cena
Cena na vyžádání
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
před rekonstrukcí
Vlastnictví
osobní
Zastavěná plocha
2541 m2
Užitná plocha
2541 m2
PENB
G

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku