Prodej zámku 816 m2, pozemek 34.500 m2, Polní Voděrady

Polní Voděrady, okres Kolín

44 000 000 Kč Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: včetně provize RK

Prodej zámku 816 m2, pozemek 34.500 m2, Polní Voděrady

Nabízíme k prodeji zámek Polní Voděrady v okrese Kolín nedaleko Prahy. Celá nemovitost prošla kompletní rekonstrukcí a objekt je nyní využíván k velmi pohodlnému rodinnému bydlení. Zámek je obklopen rozsáhlým udržovaným parkem s dětským hřištěm a perfektně upravenou vodní nádrží. Po obvodě je nemovitost chráněna nově vybudovanou kamennou zdí. Celek disponuje také souborem hospodářských budov se stájemi, kde zůstalo skvěle zachované původní kamenné a cihlové zdivo a také klenuté stropy.
V přízemí obývaného zámku se nachází jídelna, kuchyň, obývací místnosti, pracovna, dětské pokoje a zázemí pro obsluhující personál s bočním schodištěm, aby provoz nerušil majitele domu.
Ve druhém nadzemním patře je klidová zóna, čtyři ložnice s šatnami a pěti velkorysými koupelnami. V podzemí se zachoval původní sklípek (16,8 m2), který může sloužit jako vinný.
Celkový počet místností v zámecké budově je 29.

Z historie vztahují se k architektuře zámku:
Na pozemku stála původně tvrz vystavěná po roce 1569. V roce 1642 nový majitel nechal postavit na západ od původní tvrze nový barokní jednopatrový zámek obdélníkového tvaru, krytý šindelovou valbovou střechou. Ten má být jádrem dnešní stavby, což ale nebylo stoprocentně potvrzeno. Podle některých pramenů se ale mohly z prapůvodní tvrze zachovat v nově nastavených některé obvodové zdi přízemí zámku. Současně s touto stavbou vznikl také park.

V 2. Polovině 19. století vznikla novostavba dnešního zámku. Proběhly výrazné úpravy převážné v eklektickém slohu s prvky začínající secese. K západní stěně staršího obdélníkového křídla bylo přistavěno křídlo nové s téměř čtvercovým půdorysem a vznikl nový zvýrazněný vstup s balkonem na sloupech v jižním průčelí. Vnější fasády zvýraznily římsy, okna byla oddělena plochými pilastry zakončenámi bohatě zdobenými korintskými hlavicemi a opatřena nadokenními a podokenními římsami a frontony. Nově byl upraven také štít nad střešním rizalitem a ozdoben erbem Eisensteinů. Valbová šindelová střecha byla nahrazena nízkou plechovou valbou s drobnou plechovou věžičkou.

Po konfiskaci majetku poslednímu šlechtickému majiteli v r. 1945 na základě Benešových dekretů sloužil zámek a pozemky obecnímu úřadu. Od 80 let 20. století po vystěhování posledního nájemníka byl definitivně opuštěn a začal rychle chátrat. V roce 2007 byl zámek zapsán na seznam Národních památek. Současný majitel převzal zámek r. 2014 ve značně poničeném stavu a ihned začal s rekonstrukcí budov a parku, přičemž se snažil zachovat dobové stavební a interiérové prvky, které bylo možno zachránit. Nicméně podařilo se vytvořit moderní bydlení tak, aby splňovalo nároky současné doby. V hospodářském dvoře statku jsou připraveny hrubé stavby na bydlení, ustájení zvířat resp. koní a také množství skladových prostor.

Číslo zakázky
IDNES-N5240
Cena
44 000 000 Kč Spočítat hypotéku
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Vlastnictví
osobní
Zastavěná plocha
700 m2
Užitná plocha
816 m2
PENB
G

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Zobrazit další nemovitosti

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku