Prodej Arcibiskupský zámek Přestavlky

Přestavlky, okres Přerov

Cena na vyžádání

Poznámka k ceně: včetně provize RK

Arcibiskupský zámek Přestavlky

Nádherná čtyřkřídlá budova ležící mezi městy Kroměříž a Přerov v blízkosti spojnice mezi Přerovem a Zlínem. Objekt je vhodný ke komerčnímu využití v turisticky atraktivní pozici (Kroměříž, zámek Lešná, Holešov, 20 km Olomouc). Možnosti ptřetvoření od hotelového komplexu po sanatorium event. sídlo firmy. Pro zájemce možnost doplňkových služeb - dotační programy na rozvoj historického objektu.

INFORMACE O OBJEKTU:

Zastavěná plocha zámku činí 4 500 m2 a plocha pozemku 10 000 m2. Zámek je postaven v barokním stylu a jeho vnější podoba je velmi atraktivní a vnitřní lze přizpůsobit moderním požadavkům a stylům. Zámek je také částečně podsklepen s možností využití sklepních i půdních prostor. V budově je jak osobní tak nákladní výtah. V blízkosti je rovněž nově postavená dálnice, která je pro střední Moravu logisticky stěžejní a z ní je sjezd přímo za obcí cca 1 500 metrů od budovy zámku! Je zde možné rovněž přikoupit okolní pozemky za účelem vybudování golfového hřiště či jiných aktivit. Atraktivní je rovněž vzdálenost k centru okolních měst Kroměříž (5 minut),Přerov (3 minuty) a Zlín (15 minut) autem.

HISTORIE:

Zámek obnovili až Magnisové, kteří panství koupili 4.září 1683 a vlastnili jej do roku 1837, kdy ho odkoupil Vincenc hrabě Vetter von Lilien. Ten zemřel 25.listopadu 1862 a dědictví bylo rozděleno mezi jeho děti a vnuky, od nichž roku 1863 koupil statek za 184 000 zlatých olomoucký arcibiskup Bedřich landkrabě Fürstenberg, po jehož smrti získalo statek Arcibiskupství olomoucké.

Rod Mágnisů (1683-1837), který panství s obcemi Přestavlky (obec získali v roce 1683), Dobrčice a Říkovice nepřetržitě vlastnil až do roku 1837, nechal zbudovat na místě zaniklé tvrze pozdně barokní zámek a obklopil jej anglickým parkem. I když se tak stalo v druhé polovině 18. století, nejsou o průběhu díla dochovány žádné podrobnosti, jisté je jen to, že na okraji vsi vyrostla velká budova, uzavírající ve svém středu obdélníkové nádvoří.

Stavba stojí na kopečku nad vesnicí a dominuje celému kraji. Nad hlavním průčelím čtyř křídlé jednopatrové budovy vystupuje čtyřboká věž s hodinami, zakončená cibulovitou bání. Místnosti v přízemí jsou zaklenuty valenými klenbami s výsečemi, v chodbách jsou klenby křížové. Ve východním křídle se nachází kaple “Nanebevstoupení Panny Marie”. Má elipsovitý tvar a je zaklenuta kupolí. Její výzdobu tvoří barokní plastiky a obrazy. Fasáda zámku je členěna pilastry s římskými hlavicemi. V hlavním a bočním průčelí se nacházejí portály tvořené dvěma sloupy nesoucími kladí. Vchod je ozdoben pozdně barokním portálem s erbem Magnisů.

KONTAKTNÍ INFORMACE:
V případě zájmu možnost vyřízení financování / využití dotačních programů pro klienta k rekonstrukci a do komerčního rozvoje zámku.
Domluvte si termín prohlídky a zjsitěte více informací o tomto objektu.
Volejte: +420 721 968 453 / +420 773 220 199

Číslo zakázky
IDNES-NEM1901
Cena
Cena na vyžádání
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
před rekonstrukcí
Vlastnictví
osobní
Zastavěná plocha
4500 m2
Užitná plocha
10000 m2

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku