Prodej stavebního pozemku, 6592 m²

Dolní Dobrouč, okres Ústí nad Orlicí

1 050 000 Kč (159 Kč/m² ) Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: vč. provize RK a právních služeb

Stavební pozemek s rybníčkem v Horní Dobrouči , okr. Ústí nad Orlicí

Pozemek určený územním plánem obce pro výstavbu rodinného domu se skládá z více parcelních čísel a nachází se uprostřed obce Horní Dobrouč po pravé straně komunikace směr z Ostrova na Dolní Dobrouč. Stavební pozemek s mlýnem a rybníčkem v Horní Dobrouči, okres Ústí nad Orlicí v České republice.
Rovinatý pozemek určený územním plánem obce pro výstavbu rodinného domu se skládá z více parcelních čísel a nachází se uprostřed obce Horní Dobrouč po pravé straně komunikace ve směru z Ostrova na Dolní Dobrouč. K pozemku je příjezd po místní komunikaci. Na okrajové části pozemku stojí starý mlýn k demolici, inženýrské sítě jsou na hranici pozemku. Vedle starého mlýna je malý rybníček. Celková výměra 6 592 m2. Pozemek je vhodný k rekreaci i trvalému bydlení či provozu agroturistiky.
Horní Dobrouč se v roce 1976 stala součástí obce Dolní Dobrouč. Leží v kopcovité oblasti Podorlické pahorkatiny asi 8 km severovýchodně od Ústí nad Orlicí v nadmořské výšce okolo 350 m. Žije zde přibližně 2 600 obyvatel, z toho na 260 obyvatel obývá dříve samostatnou Horní Dobrouč. Obcí prochází silnice z Ústí nad Orlicí do Letohradu, silnice směrem na Lanškroun a železniční trať Ústí nad Orlicí-Letohrad. V obci je základní občanská vybavenost, je zde lékař, obchody, pošta, knihovna, základní a mateřská škola.
Letní a zimní dovolená v tomto kraji nabízí všechny možnosti pro odpočinek i příznivce aktivních sportů, milovníky krás přírody a kulturních památek. Orlické hory byly v roce 1969 vyhlášeny chráněnou krajinnou oblastí. Přibližně 60 km dlouhý horský masiv s výškami okolo 1000 m n. m. ovlivňuje podnebí v celé oblasti. Pro tuto oblast jsou charakteristické rozsáhlé lesy, skály, řeky, zachovalá lidová architektura s malebnými vesničkami, i kulturními památkami.
SKIPARK Červená Voda a Čenkovice jsou nejmodernější lyžařská střediska Orlických hor. Čenkovice jsou vzdálené od Horní Dobrouče 22 km a Červená voda 30 km. Tyto dvě lyžařská střediska jsou spolu propojená sedačkovou lanovkou.
V letním období můžete navštívit Lanškrounské rybníky. Oblast Lanškrounských rybníků již několik let slouží jako rekreační oblast. Málokde najdete vedle sebe přírodní koupaliště s pláží, molem, půjčovnou loděk, paddleboardů, šlapadel, minigolfem a lukostřelnicí.
Nejkrásnější lokalitou Orlických hor je Pastvinská přehrada, která vznikla před 81 lety na horním toku Divoké Orlice. Rozsáhlou vodní hladinu Pastvinské přehrady si záhy oblíbili rybáři, začali vznikat první chatové osady a objevovat se první rekreanti. Tak vznikla nádherná rekreační oblast, kam každý rok zavítají tisíce návštěvníků. Penb - G.

Číslo zakázky
IDNES-rkfa591352
Cena
1 050 000 Kč Spočítat hypotéku
Plocha pozemku
6592 m2
Doporučené pojištění

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Zobrazit další nemovitosti

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku