Prodej stavebního pozemku 954 m²

Dolní Moravice, okres Bruntál

2 390 000 Kč 1 999 000 Kč (2 095 Kč/m² ) Chci spočítat hypotéku

Kouzelná stavební parcela s jižní orientací o výměře 954 m2

Dobrý den, nacházíme se v Dolní Moravici, v úpatí masívu Hrubého Jeseníku v chráněné krajinné oblasti Jeseníky, v jedné z nejvýše položených obcí s nadmořskou výškou 600 – 827 m. n. m s průměrným počtem asi 400 obyvatel.
Obec leží na spojnici Rýmařova, Malé Morávky a Karlovy Studánky, která je vzdálena 15 kilometrů.
Připravil jsem pro Vás stavební parcelu se skvělou jižní orientací o výměře 954 m2 s třemi nádhernými staletými borovicemi jako z pohádky a kouzelnou dvousetletou lípou.
Na pozemku je možné postavit klasickou chalupu, moderní obytnou dřevěnou pasivní stodolu obloženou kameny, aby se zachoval ráz podhorské výstavby daného regionu nebo rekreační penzion v souladu se schválenými podklady územního plánování.
V obci se nachází mateřská i základní škola, restaurace, rozvinutá infastruktura je v Rýmařově anebo Bruntálu, kam je výborné autobusové spojení současně i na Malou Morávku, Hvězdu, odkud začíná výstup do vrcholových partií nejvyšší hory Moravy Pradědu.
Nabízí se široká škála sportovních aktivit, ať již lyžování, skialpinismus, běh na lyžích, nordic walking, děti se vyžijí na bobech, či sáních, jízda na koni, či sáních tažených koňským spřežením, turistika, pohodové procházky horským terénem, sběr hub a lesních plodů nebo jenom relaxace na čistém horském vzduchu.
Hned pod Hvězdou v Karlově Studánce můžete relaxovat a čerpat novou energii při spoustě lázeňských procedur .
Historie Dolní Moravice sahá až do 13. století, kdy patřila k panství hradu Sovinec, od 18. století byla v obci pila i papírna, v obci jsou památkově chráněné objekty, především filiální kostel sv. Jakuba Staršího s renesanční kněžištěm, kouzelný barokní skvost – pilíř Sv. Trojice, barokní socha Jana Nepomuckého a most ojedinělé konstrukce švédského typu o dvou mostních polích.
V této horské obci najdete kouzelné chalupy v duchu lidové architektury z doby poloviny 19. století.
Zaujala Vás tato nemovitost ?
Budu se těšit na společnou prohlídku této kouzelné stavební parcely .
V případě více zájemců bude nemovitost prodána nejlepší nabídce a majitelka vyhrazuje vybrat kupujícího na základě jejich zvolených kritérií.

Číslo zakázky
IDNES-268-NP00875
Cena
1 999 000 Kč Spočítat hypotéku
Lokalita projektu
centrum
Plocha pozemku
954 m2
Připojení k internetu
Přepis energií

Kontaktujte prodejce

5 3 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku