Prodej pozemku v malebném údolí Janova u Litomyšle, 1107 m2

Janov, okres Svitavy

990 000 Kč

Poznámka k ceně: Cena je uvedena bez provize RK, poplatků a právních služeb - info na telefonu.

Jde o parcelu 419/1 o výměře 1107 m2, jejíž přirozené hranice tvoří místní cesta, potok a oplocená zahrada sousedů.
Z pozemku je na všechny strany úchvatný výhled do překrásné členité krajiny, na louky, velké vzrostlé stromy, převážně jasany, břízy a duby, malý rybník, řídce rozmístěné domky, za nimi hřiště a na protější straně nádherný výhled do údolí Janova. Údolní nivou se vlní potok a místní cesta s příkladně rovným přírodním povrchem, lemovaná velkými stromy, převážně břízami, za kterými tu a tam vykukuje bílý štít malého domku, nebo cihlově červená krytina sedlové střechy.
Výhled z pozemku do údolí Janova je částečně zakrytý sousedy na černo postavenou kůlničkou na obecním pozemku, která je určena k odstranění, avšak po dobu stavby může po dohodě se vstřícnými sousedy sloužit jako určité zázemí, např. pro uložení nářadí.
Malé přílepky obecních pozemků 419/7 a 419/8 je možné přikoupit, ale v následujícím roce se chystá digitalizace map, hranice pozemků budou nově zaměřeny a sladěny s reálným stavem, takže teprve poté se ukáže, zda bude mít smysl žádat o odkup a o jakou výměru.
Regulativ územního plánu sice existuje, IPP 0,15, max. 2 NP + podkroví, výška hřebene 11 m, komerční využití do 50%, ale na obci tyto věci vyřizuje velmi vstřícná paní Drábková, tyto hodnoty se tu neřeší a se stavebním povolením žádné komplikace nehrozí.
Plocha pozemku byla předchozím majitelem navýšena navážkou stavební suti, velká voda v r. 1997 překvapila i nejbližší sousedy (Sedličtí), proto pro větší jistotu doporučují (s předjednaným souhlasem OÚ paní Drábkové) navážku neodstraňovat na původní terén, ale naopak ještě mírně navýšit, např. o 1 m a překrýt vrstvou zeminy pro zahradu. A stavbu, nejlépe montovanou, založit na pilotech, z důvodu možného sesedání navážky. Pro lepší představu možného využití pozemku přikládám 3 různé náhledy možné stavby. Po dohodě mohu vypracovat další, s domem a zahradou dle Vašich představ, event. i zprostředkovat smlouvu o stavbě na klíč vč. financování pozemku i domu.
Sítě: Voda a elektřina na hranici pozemku, plyn a O2 kabel na protějším pozemku, plánek sítí přiložen. Kanalizace není, počítá se s jímkou, nebo domácí ČOV.
Vybavenost: OÚ, pošta, škola, školka, družina, jídelna, tenis, restaurace a kostel jsou na návsi, 1,2 km po cestě údolím s nulovým provozem a mnoha retardéry, bus 720 m (185 m přímo přes zahrady). Fotbalové hřiště 150 m, hojně užívané, bude slyšet fandění. Lékaři, plovárna a vše další v Litomyšli 7 km. Sjezdovka v České Třebové 12 km. Na rychlostní silnici R43 je to 1,8 km ven z údolí přes kopec.
Osobní hodnocení: Jako milovník přírody a táta malých dětí jsem na prostředí velmi náročný a musím říct, že toto místo je kromě našeho domova jedno z mála, kde by se mi opravdu líbilo.
V případě zájmu pošlu odkaz na úložiště ke stažení kompletní sady fotografií, včetně panoramat, sférického 360° výhledu z pozemku i video-prohlídek z místa a nejbližšího okolí.

Číslo zakázky
IDNES-6275/2308
Vlastnictví
jiný
Plocha pozemku
1107 m2
Otevřít/zavřít mapu

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku

Reklama

Další nabídky

Zpět na výpis

Reklama