Prodej stavebního pozemku 1 798 m²

Neředínská, Olomouc - Neředín

15 000 000 Kč 13 500 000 Kč (7 508 Kč/m² ) Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: plus provize

Atraktivní stavební pozemek s objektem k bydlení k demolici v Neředíně

Ve velmi atraktivní lokalitě, kde si každý drží nemovitost a stavební pozemek se téměř nedá sehnat, v Neředíně, je zde pro Vás stavební pozemek o výměře 1798m2, plus zepředu navazující městský pozemek 244m2, který se využívá k parkování a je oplocený mnoho let. V přední části pozemku je šířka cca 20m, v zadní části cca 25m. K silnici je to od hranice pozemku 27m, což zvyšuje klid a soukromí. Ulice je slepá, tichá, klidná s téměř nulovým provozem. Na konec ulice je to jen 280m, dále je už rybníček, dětské hřiště a les s cyklotrasou. Dá se tudy dojít i k letišti, kde můžete mít v hangáru svého okřídleného mazlíčka, je to jen 750m.
Orientace pozemku je jihovýchodním směrem a téměř polovina je na rovině, zbytek je do mírného kopce. Na pozemku je dům, dle listu vlastnictví objekt k bydlení, za domem jsou chlévy, dále sklípek s klenbovým stropem a zahrada s 20 švestkami, ořechem, třešní, višní a meruňkou.
Objekt i chlévy je vhodné vzhledem ke špatnému stavu a velké atraktivitě místa zbořit a postavit zde něco nového. Objekt je z roku 1810 o dispozici 7+2. Ve své době v něm bydlely i 4 rodiny. Je z vepřovic, cihel a kamene. Modernizace byla pouze v roce 2019, topení s průtokovým kotlem na zemní plyn, měděné rozvody topení a deskové radiátory s termohlavicemi. V roce 1988 byla v přízemí elektřina vyměněna za měděnou. V pravé části domu byla neodborně udělána garáž a na domě jsou praskliny.
Sklípek v zahradě je vyzděný z cihel s klenbovým stropem, má výšku 2,24m a plochu 22,64m2. Hodí se zachovat a užívat jako vinný sklípek.
Část textu z územního plánu.
7.1.1. Hlavní využití není stanoveno. 7.1.2. Přípustné využití: a) pozemky rodinných domů v lokalitách se zajištěnou ochranou před hlukem; b) pozemky bytových domů, ve kterých je minimálně 70 % potřeby součtu parkovacích a odstavných stání situováno v rámci objektu, v lokalitách se zajištěnou ochranou před hlukem; c) pozemky polyfunkčních domů s bydlením, ve kterých je 2050 % hrubé podlažní plochy objektu určeno pro trvalé bydlení, maximálně 600 m hrubé podlažní plochy je určeno pro obchod a minimálně 50 % potřeby součtu parkovacích a odstavných stání je situováno v rámci objektu, v lokalitách se zajištěnou ochranou před hlukem, a další.
7.1.3. Podmíněně přípustné využití, přičemž pozemky, stavby či zařízení uvedené níže lze do území umístit za podmínky prokázání, že jejich řešení, včetně zajištění nároků statické dopravy, je v souladu s požadavky na ochranu hodnot území a na pohodu bydlení, nemá negativní vliv na krajinný ráz, na veřejné zdraví z hlediska ovlivnění hlukových poměrů (včetně negativního vlivu vibrací) a kvality ovzduší a jejich řešení a provoz nesníží kvalitu obytného prostředí souvisejícího území, neohrozí jeho hodnoty a nepřiměřeně nezvýší dopravní zátěž v obytném území zejména v dané ploše: a) pozemky bytových domů s venkovním parkováním vybaveným vzrostlou zelení v lokalitách se zajištěnou ochranou před hlukem; b) pozemky polyfunkčních domů s bydlením, a další.

Číslo zakázky
IDNES-261/2175
Cena
13 500 000 Kč Spočítat hypotéku
Vlastnictví
osobní
Plocha pozemku
1798 m2
Přepis energií

Kontaktujte prodejce

9 1 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku