Prodej stavebního pozemku, 1388 m²

Praha 6 - Střešovice, okres Praha

Cena na vyžádání

Poznámka k ceně: Cena na vyžádání včetně provize RK

Prodej pozemku 1.388 m2, Praha 6 - Střešovice

Nabízíme k prodeji naprosto unikátní pozemek o celkové výměře 1.388 m2 ve velmi klidné části jedné z nejznámějších a nejprestižnějších z pražských čtvrtí - Ořechovky na Praze 6 ve Střešovicích. Pozemek je zasíťovaný, mírně svažitý, posazený v zeleni s výhledem do protisvahu na Hanspaulku. Již v době první republiky se Ořechovka stává jednou z nejprestižnějších adres pro bydlení v Praze a to platí dodnes.
Na území dnešní vilové čtvrti Ořechovka se původně rozkládala rozlehlá barokní zahrada ve stylu francouzských parků s upravovanou vegetací ozvláštněnou sochami s letohrádkem, která patřila šlechtici Janu Kryštofovi Bořkovi. Tato zahrada zanikla v dělostřeleckém souboji roce 1742 ve válce o dědictví rakouské, která probíhala právě v tomto místě. Z původního lokálního názvu Bořekovka vznikla Ořechovka. Není bez zajímavosti, že posléze území sloužilo jako dělostřelecké sklady a laboratoře, a památkou na toto období jsou názvy ulic Dělostřelecká, Zbrojnická a U Laboratoře. Po roce 1918 zde začala výstavba rozlehlé vilové čtvrti pro potřeby řešení bydlení úředníků ministerstev a také se zde začaly budovat rezidence zastupitelských úřadů. V průběhu 20. a 30. let minulého století začaly v sousedství těchto rezidencí vznikat ulice s vilovou výstavbou dle individuálních návrhů v té době uznávaných architektů.
Ořechovka vždy byla a je čtvrtí slavných výtvarníků, malířů, sochařů, architektů a dalších významných osobností, pro které je čtvrť příjemným a klidným bydlištěm.
Z výrazných jmen českého kulturního života nelze nezmínit pár slavných obyvatel této čtvrti: sochař Břetislav Benda, výtvarník Václav Špála, grafik a ilustrátor Alfréd Justitz, výtvarník Vincenc Beneš, výtvarník Emil Filla, sochař Bohumil Kafka, výtvarník Otakar Španiel, a kromě dalších osobností také náš bývalý president Václav Havel.

Číslo zakázky
IDNES-N5325
Cena
Cena na vyžádání
Vlastnictví
osobní
Plocha pozemku
1388 m2

Kontaktujte prodejce

9 8 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Zobrazit další nemovitosti

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku