Prodej stavebního pozemku 4 827 m²

Ráby, okres Pardubice

18 970 110 Kč (3 930 Kč/m² ) Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: Od stejného vlastníka lze přikoupit dalších 3.916 m2 (maximální výměra pozemku až 8.743 m2).

Pozemek určený k výstavbě pod hradem Kunětická Hora

Prodej velkého pozemku 4.827 m² určeného územním plánem k výstavbě na troj rozhraní katastrálních území Ráby, Kunětice a Němčice. Jiho-západně orientovaný rovinatý obdélníkový pozemek evidovaný na LV jako zahrada s bezkonkurenčním panoramatickým výhledem na hrad Kunětická hora.
...
Z toho pozemku malíři políbeni múzou Genia loci v minulosti malovali nesčetněkrát tento gotický hrad z 14. století. Živý obraz v nejlepším možném pozorovacím úhlu krásy přímo nad Vámi je v každém ročním období jiný. Ráno ho sledujete s mlžným oparem, večer zapadá slunce přes hrad. Srny Vám chodí kolem pozemku, houby sbíráte 50 m od pozemku v lese, před Vámi se pasou v oboře koně, v borovicích okolo slyšíte datla a meandrující řeku Labe máte pouhých 300 m od pozemku lesní cestou.
...
Pokud by Vám velikost pozemku nedostačovala, lze od téhož vlastníka dokoupit i dalších 3.916 m² (evidovaných jako zastavěné plochy a nádvoří a zahrady a ostatní plochy). Čímž by výměra v součtu dosáhla 8.743 m².
...
Poloha mezi Pardubicemi (6 km 7 min.) a Hradcem Králové (15 km 17 min.). Praha po dálnici D11 55 minut. Hypermarket Globus 7 km (10 min.), zastávka MHD Pardubice 1 km. Restaurace pod Kunětickou horou 1 km. Letiště Kunětice 2 km (4 min.) s novou asfaltovou dráhou 500/23 m a hangáry, mezinárodní veřejné letiště Pardubice 13 km (18 min.), letiště Praha 130 km (90 min.).
...
Veškeré důležité informace a fotografie se bohužel obsahově nevejdou na tento realitní portál, tudíž je naleznete, a to i vč. uvedení ceny za m², pouze na domovských stránkách zprostředkovatele.
...
Stavby na pozemku jsou podmíněny zpracováním biologického hodnocení, které tento pozemek již má vyhotoveno (pořizovací cena 75.000 Kč + rok odborné práce a sledování autorizovanou firmou EKOPONTIS). Kladné biologické hodnocení schvaluje v souladu s územním plánem tyto parametry citace:
...
„4 stavby, z nichž každá max. do plochy 150 m² s jedním obytným podkrovím, výška střechy do 8 m. U každé stavby jsou plánována parkovací místa včetně zpevněných ploch a zařízení nebo staveb, které se stavbou souvisí nebo ji podmiňují (např. studna, bazén, plot, přípojky sítí apod.)“
...
Doporučený záměr (platný do roku 2031) byl následně schválen krajským úřadem Pardubického kraje odborem životního prostředí a zemědělství. Makléřka předloží zájemci biologické hodnocení vč. písemného schválení záměru krajským úřadem.
...
Součet všech zastavěných ploch není územním plánem omezen a musí splňovat pouze koeficient 0,4 (poměr výměry pozemku a schopnost vsakovat dešťové vody). Zastavit lze stavbami vč. příslušenství až 2.736 m².
...
V domech lze a máte právo pochopitelně trvale bydlet, přihlásit si trvalou adresu, hradit za svoz odpadu a daně obci, avšak jediný rozdíl je pouze ve formální evidenci stavby, kdy dům nebude mít číslo popisné, nýbrž číslo evidenční.
...
Makléřka předloží závazné písemné stanovisko Magistrátu města Pardubic, odboru dopravy, oddělení speciálního stavebního úřadu a dopravy, které předmětné komunikace až na pozemek určuje dle zákona o pozemních komunikacích právě jako pozemní komunikace. Dle tohoto podkladu smí všechny komunikace v ČR využívat bezplatně každý, stejně tak je dle zákona stanovena povinnost se o komunikace starat. Pozemek má tudíž přímé napojení na veřejnou komunikaci, čímž lze koupi i výstavbu financovat úvěry se zástavou, popř. čerpat dotace (např. na rybník, zadržování vody v krajině).
...
Neprůhledné oplocení zajišťuje soukromí. Makléřka předloží legalizaci stávající stavby na pozemku (oplocení) kladným závazným stanoviskem památkové péče. Pozemek nemá právní ani faktické vady a nevede se žádné řízení.
...
Vlastní podružné el. pilíře pro 4 elektroměry, 220 i 380 V vč. revizí rozvedeno po celém pozemku. Neprůhledné 6 m dlouhé a dálkově elektronicky ovládané brány zajišťují samostatný vjezd přímo na pozemní komunikaci.
...
Více info na webu RK !

Číslo zakázky
IDNES-627
Cena
18 970 110 Kč Spočítat hypotéku
Vlastnictví
osobní
Lokalita projektu
klidná část
Plocha pozemku
4827 m2
Elektřina
230-400V
Voda
vlastní zdroj
Kanalizace
vlastní čistička

Kontaktujte prodejce

9 6 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku