Prodej komerčního pozemku 7 100 m²

Máchovo údolí, Stříbro, okres Tachov

25 000 000 Kč (3 521 Kč/m² ) Chci spočítat hypotéku

Prodej starobylého mlýna s MVE na řece Mži, pozemek 7100 m² - Stříbro

Nabízíme k prodeji starobylou hospodářskou usedlost ‘Neue Mühle’, která se nachází nedaleko historického města Stříbra v okrese Tachov. Tato jedinečná nemovitost s pozemkem posazená v malebné krajině na samotě u jezu na pstruhové řece Mži, obklopená poli, loukami a lesy, od dávných dob fungovala jako mlýn s hospodářstvím.
Nyní je možné realizovat její nové využití. Inspiraci lze čerpat z dominantního masivu skály, který se vypíná vysoko nad řekou a ohraničuje pozemek, využít se dá znovu i vodní náhon starobylého mlýna (může se stát silným krajinným prvkem, zaklopený nebo otevřený, se zpevněnými nebo přírodními břehy, napřímený nebo křivolaký, rozlitý do nově vybudovaného jezírka), a případná rekonstrukce kamenného objektu stodoly poslouží jako odkaz k hluboké minulosti místa.
Areál o výměře 7100 m² je v platném územním plánu určen k zastavění bydlením vesnického charakteru (rodinné domy, zahrady, hospodářství, chovy pro vlastní potřebu) a dle legislativy jsou přípustné i jiné účely využití (administrativa, drobná výroba a služby, veřejné zařízení, ubytování max. 30 lůžek, obchod do 200 m² užitné plochy, zemědělství). Pozemkem je vedeno již zmíněné rameno původního mlýnského náhonu, které lze dnes opět energeticky využít. Je vydáno platné stavební povolení na vodní elektrárnu o výkonu 100 kW s roční průměrnou výrobou 400 až 500 MWh elektřiny pro zajištění energetické soběstačnosti lokality či s dodávkami do sítě. Pozemek lze snadno připojit na inženýrské sítě (vodovod, kanalizaci a elektřinu). Nyní je zde studna, zdroj pitné vody a stavební povolení na přípojku elektřiny kvůli MVE.

Číslo zakázky
IDNES-N5956
Cena
25 000 000 Kč Spočítat hypotéku
Plocha pozemku
7100 m2

Kontaktujte prodejce

3 3 =

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku