Prodej stavebního pozemku, 4713 m²

Vacov, okres Prachatice

3 450 000 Kč (732 Kč/m² ) Chci spočítat hypotéku

Poznámka k ceně: včetně provize RK

Solitérní stavební pozemek na Šumavě pod vrcholem Javorníku pro soukromou, nebo komerční výstavbu

Motto: …. místo ukryté před světem v jedné z nejhezčích lokalit Šumavy.
Výměra: soubor pozemků o celk. výměře 4.713 m2, z toho nyní zastav. plocha 236 m2 (viz níže), ostatní plocha 4.140 m2, vodní plocha 337 m2.
Lokalita: ŠUMAVA, Javorník–cca 15 km od Vimperka i Kašperských Hor. Malebná horská osada těsně pod vrcholem mohutné šumavské hory Javorník s rozhlednou (1089 m. n.m. ) Horské středisko s lyžařskými vleky a krásnou kapličkou s jedním z nejkrásnějších šumavských výhledů hluboko do vnitrozemí Čech. Areál zimních sportů Zadov–Churáňov se sjezdovkou Na kobyle a kompletní vybaveností pro letní i zimní rekreaci je vzd. 12km. Přes Javorník probíhá bílá stopa pro běžkaře navazující v kouzelně krásné krajině na šumavskou magistrálu. Hluboké lesy, které ještě nepřišly o všechna svá tajemství naznačená v prózách spisovatele Šumavy, Karla Klostermanna. Daleké výhledy, jakými se nemohou pyšnit nejvyšší polohy centrální Šumavy. Cesty lemované starými horskými jeřáby a stráně vonící mateřídouškou. Krásné tepané kříže na rozcestích, místa kde se otevírají panoramata tak krásná, až se tají dech. To vše vytváří nezaměnitelný genius loci a výjimečnost přívětivého a klidného horského letoviska.
Poloha a popis pozemku: nachází se na jednom z nejkrásnějších, ale i dosud klidnějších míst , které si dosud zachovalo kouzlo a tajemství staré Šumavy. Je zařazen v platném územním plánu pro výstavbu v zóně smíšené. Má krásnou pozici, jakou dnes už na Šumavě pro novostavbu najít jen velmi obtížně. Je to solitérní horský palouk skrytý na konci slepé cesty obklopený ze tří stran lesem–přitom však do centra horského střediska se sjezdovkou a restauracemi je to jen pár minut pěšky. Platný územní plán a regulativ pro tento pozemek umožňuje jeho velmi široké využití. Lze na něm realizovat novostavbu stylové horské chalupy pro vlastní bydlení a rekreaci–případně s apartmány pro komerční ubytování hostů–ale i novostavbu penzionu nebo bytového domu. Na pozemku se dosud nacházejí dřevěné chatky bývalého rekr. areálu (dosavadní zast. plocha) – a na jeho okraji zděná stavba jeho soc. zázemí, kterou lze využít jako zařízení staveniště. Součástí je i v katastru zapsaná vodní plocha (původní bazén nyní bez vody), kterou lze obnovit. Přímé napojení na zde slepě končící místní asfaltovou komunikaci zajišťuje dobrou přístupnost i v zimě. Jedná se o zcela výjimečnou příležitost k investici do pozemku, jehož tržní cena bude stoupat přímo úměrně s úbytkem podobných možností.
Inženýrské sítě:
El. příkon – z distrib. sítě EON.
Voda: z obec. vodovod. řadu.
Kanalizace: s přečerpáním lze do obec. kanaliz. řadu.
Komunik. napojení: přímé na veř. komunikaci

Číslo zakázky
IDNES-001456KH
Cena
3 450 000 kč Spočítat hypotéku
Vlastnictví
jiný
Lokalita projektu
klidná část
Plocha pozemku
4713 m2
Plyn
nezaveden
Voda
veřejný

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Podobné nabídky

Zobrazit další nemovitosti

Nemůžete najít tu správnou nemovitost ke koupi? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku