Pronájem domu 615 m² s pozemkem 551 m²

nám. T.G.Masaryka, Poděbrady - Poděbrady III, okres Nymburk

Cena na vyžádání

Poznámka k ceně: info v RK

Pronájem vily - Poděbrady

Klenot Poděbrad teď k pronájmu. Fantova Vila Kouřimka-srdeční záležitost pro každého, kdo jí jednou navštíví a prohlédne si jí. Architekt Josef Fanta navrhl secesní vilu Kouřimku v roce 1910, jako penzion se 14 pokoji.
Dnes zdobí začátek Poděbradské promenády, parku stejně důstojně a elegantně, jako na počátku 19 století. Plot i branka jsou důkazem secesní kovářské šikovnosti. Vila je inspirována severským stylem, je vystavěná z opuky, pískovce, kombinovaně s červenými cihlami.
V současné době se ve vile nachází 5 bytových jednotek k pronájmu po rekonstrukci s respektem k původní eleganci, půda s projektem na ateliér a rozlehlý suterén( s možností rekonstrukce na spa). Vila je chráněna jako kulturní památka České republiky a podmaní si Vás kouzlem zachovalých architektonických prvků - masivní dřevěné vstupní dveře, nádherná původní dlažba, kované zábradlí, velká okna ve společných prostorách, arkýře a balkóny.
Do bytů vstoupíte nádhernými dřevěnými dveřmi, v každém z nich jsou repasované dřevěné parkety, na zdech štuková omítka a další zachované architektonické detaily. Romantická zahrada přímo láká k posezení s výhledem do parku a na kolonádu. V zahradě je stranou dvoj-garáž určená k rekonstrukci s technickým zázemím (je zde návrh na vybudování kavárny), vše dokonale sladěné s domem a vybudované ve stejném stylu.
Ráda se sem vracím a těším se na každou prohlídku tohoto jedinečného místa. Všechny informace a atmosféra se nedá popsat slovy v krátkém inzerátu, proto mě neváhejte kontaktovat, ukážu Vám vilu i okolí.

Číslo zakázky
IDNES-00034
Cena
Cena na vyžádání
Konstrukce budovy
cihlová
Stav budovy
dobrý stav
Vlastnictví
jiný
Poloha domu
rohový
Plocha pozemku
551 m2
Užitná plocha
615 m2
Počet podlaží
4 podlaží
Počet podzemních podlaží
1 podlaží
Sklep
Balkon
Lodžie
Vybavení domu
částečně zařízený
PENB
G

Kontaktujte prodejce

Sdílet na Facebooku Poslat e-mailem Nahlásit chybu

Zpět na detail

Nemůžete najít tu správnou nemovitost k pronájmu? Zadejte si poptávku. Rádi Vám s hledáním pomůžeme.

Zadat poptávku