Byty
Byty - forma vlastnictví
Dům
Pozemky
Komerční nemovitosti
Lokalita
Kraje
» Hlavní město Praha
» Středočeský kraj
» Jihočeský kraj
» Jihomoravský kraj
» Karlovarský kraj
» Kraj Vysočina
» Královéhradecký kraj
» Liberecký kraj
» Moravskoslezský kraj
» Olomoucký kraj
» Pardubický kraj
» Plzeňský kraj
» Ústecký kraj
» Zlínský kraj
» Evropa
» Severní Amerika
» Afrika
Cenové rozpětí v Kč  
(?)
Plocha v m² Plocha parcely v m² (?)
Stav nemovitosti
Konstrukce budovy
Podle počtu podlaží budovy
Počet podlaží budovy
Poschodí bytu
Počet místností
Zařízenost nemovitosti
Vybavení
Způsob vytápění objektu
Aktuálnost
+ další volby
Zavřít box Vymazat formulář
Cenové rozpětí v Kč Plocha v m²
Lokalita
>> Hlavní město Praha
>> Středočeský kraj
>> Jihočeský kraj
>> Jihomoravský kraj
>> Karlovarský kraj
>> Kraj Vysočina
>> Královéhradecký kraj
>> Liberecký kraj
>> Moravskoslezský kraj
>> Olomoucký kraj
>> Pardubický kraj
>> Plzeňský kraj
>> Ústecký kraj
>> Zlínský kraj
Zavřít box Vymazat formulář
Lokalita
Název nebo adresa RK
Zavřít box Vymazat formulář

Nový Lipník

Lipník nad Bečvou

Více fotografií

  • Náhled
  • Náhled

Byty

Počet jednotek
15
Užitná plocha (od)
36 m2

Cena (od) 1 158 100 Kč

Termíny

K nastěhování
31.12.2018

Popis projektu

Exkluzivně nabízíme výstavbu nových bytů a rodinných domů v blízkosti historické části města Lipníku nad Bečvou. Výstavba je situována na jižním mírně svažitém a ohraničeném pozemku zaručujícím dostatek soukromí s pěkným výhledem. Není zde žádná průjezdná komunikace a obyvatelům bude navíc k odpočinku sloužit i nový městský park v sousedsví. Vše je tak jako stvořené nejen pro rodinné bydlení. V rámci projektu vzniknou nové byty a domy určené k prodeji. Podle přání klienta bude také možné před dokončením upravovat dispozice v jednotlivých bytech, případně si vybrat z několika předem připravených variant vnitřního vybavení. Zahájení výstavby je plánováno na léto 2017. Výstavba bude probíhat ve více etapách. Nejdříve bude realizována 1. etapa, a to blok obsahující 6 řadových domů (dřevostavby) a jeden bytový dům s 15-ti bytovými jednotkami o dispozicích 1+kk - 4+kk. V suterénu bytového domu se budou nacházet parkovací stání a dále zděné sklepy ke každé bytové jednotce. V rámci první etapy bude i prodej samostatných pozemků určených k výstavbě rodinných domů. Následně bude probíhat výstavba druhého bytového polyfunkčního domu, dvojdomů a samostatných rodinných domů v klidové západní části, individuální výstavba rodinných domů v severní části a případná dostavba centrální části podle aktuálních podnětů a potřeb projektu. Bližší informace najdete na

Popis lokality

Město Lipník nad Bečvou leží na pradávné obchodní stezce (tzv. Jantarová stezka) spojující nejen sever a jih Moravy, ale především procházející Evropou od Baltského moře k Benátskému zálivu. Tato strategická poloha hrála v historii města důležitou úlohu už od jeho vzniku. Historie města sahá do počátku 13. století (1. doložená zmínka je z roku 1238) a jeho význam postupně rostl díky ideálním podmínkám daným jak výhodnou polohou v údolí Moravské brány při řece Bečvě, ale především v důsledku procházející obchodní stezky.
Historické centrum se dvěma barokními kašnami, morovým sloupem, radnicí a měšťanskými domy s podloubími bylo v roce 1989 prohlášenou městskou památkovou rezervací. Z původního středověkého opevnění se dochovalo sedm bašt a část hradebních zdí. Za zmínku dokládající bohatou historii stojí židovské hřbitovy a synagoga, kostely Sv. Jakuba a Sv. Františka Serafinského, renesanční zámek se zámeckou zahradou, a v neposlední řadě Piaristický klášter (zde studoval v roce 1833-1834 objevitel genetických zákonů Gregor Mendel).
Přibližně 3 km jihovýchodně od Lipníka se nachází zřícenina hradu Helfštýn, jednoho z nejrozsáhlejších hradních komplexů v Evropě.
Příliv nových obyvatel v poslední třetině 18. Století byl důsledkem stavby císařské silnice z Olomouce na Nový Jičín a Těšín. Dalším důležitým milníkem v hospodářském rozvoji města byla stavba Severní dráhy, která roku 1842 dospěla z Vídně a Přerova do Lipníku, který pak plných 5 let zůstal koncovou stanicí a současně jedním z největším překladišť zboží v rakouské monarchii. Toto překladiště na sebe navázalo nebývalý rozvoj řemesel, povoznictví, a zejména velké trhy. Lipník se tak stal nejen hospodářsky významným městem, ale především důležitým dopravním uzlem.
Dopravní dostupnost je společně se strategickou polohou jednou z velkých výhod Lipníku. Rychlostní komunikace R35 a hlavně dálnice D47 z Olomouce na Ostravu prochází v bezprostřední blízkosti obce. Vedle železniční trati lze samozřejmě využít i některé z dálkových autobusových linek.
Město Lipník nad Bečvou má velmi dobrou občanskou vybavenost. Vedle mateřských a základních škol jsou zde v provozu střední školy, učiliště, gymnázium, a pro umělecky nadané děti funguje v Lipníku také Základní umělecká škola.
Nabídka možností sportovního vyžití je ve městě a jeho krásném okolí také velmi pestrá. Kopce obklopující údolí Moravské brány nabízejí vhodný terén pro horská kola, podél řeky Bečvy vede cyklo i in-line stezka Bečva, údolím Moravské brány je značená i dálková cyklotrasa Jantarová stezka a trasa Greenways. V zimě funguje nedaleko města lyžařský areál s možností večerního lyžování.
Spojení bohaté historie, infrastruktury, kulturního a sportovního vyžití dělá z tohoto města ideální místo pro život.

Další informace

Více informací Web projektu

Konstrukční parametry

Konstrukce budovy cihlová

Lokalita a občanská vybavenost

Lokalita objektu centrum obce / města
Typ komunikace asfalt

Poslat dotaz

2 9 = (Ochrana proti strojovému zpracování.)
informační emaily

Prodejce a developer

foto - rk

metr2 reality s.r.o.
+420 585 430 ...
zobrazit celé číslo info@metr2reality.cz

Možnosti financování

Reklama