1. Stanovte si rozpočet

2018-01-01 07:00:00 | Komerční sdělení

Jak na stanovení rozpočtu při hledání nájemného? Zjistěte základní informace.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Než se pustíte do hledání pronájmu, je nutné si stanovit rozpočet, který hravě zvládnete. Po odečtení nájemného by vám mělo zbýt ještě dostatek peněz na další výdaje. Dáte-li za pronájem bytu většinu měsíčního příjmu, budete mít možná už příští měsíc jen stěží na zaplacení.

Především v začátcích je zapotřebí myslet na výdaje spojené se zařizováním a nikdy nezapomenout na to, že mimořádné výdaje se neptají. Většinou přichází v tu nejméně vhodnou dobu, proto je dobré si z příjmů vyhradit i peníze na pravidelné spoření.

Jak ušetřit na pronájmu?

Jestliže nemůžete najít pronájem za vámi stanovenými rozpočet, je nutné slevit z požadavků. Na výši nájemného můžete ušetřit hned díky několika faktorům, a to lokalitě, velikosti bytu a vybavení.

Obvykle čím blíže k centru města si hledáte pronájem, tím vyšší nájemné lze očekávat. Přímá úměra platí i u plochy bytu a nájemného. Nižší nájem tak zaplatíte za menší bydlení. V neposlední řadě lze výrazně ušetřit na stavu bytu a jeho vybavení. Spokojíte-li se se starším nábytkem, s minimem elektrospotřebičů nebo dokonce s nevybaveným bytem, pak se jistě do stanoveného rozpočtu vejdete.

Jestliže chcete náklady na pronájem ještě více eliminovat, vyzkoušejte spolubydlení. Pronajmout si pouze jeden pokoj a kuchyň s koupelnou sdílet je vhodné pro mladé lidi a páry nejen na studiích.

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků