O Realitní komoře České republiky

2018-12-13 07:00:00 | Komerční sdělení

Realitní komora České republiky je unikátní sdružení makléřů a realitních kanceláří na našem území. Členem se může stát jakýkoli makléř nebo realitní společnost, ale má to určitá pravidla, která je potřeba dodržovat. Každý specialista se musí řídit především etickým kodexem.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Všichni, kteří chtějí prodat svoji nemovitost, nebo si své vysněné bydlení koupit, nahlédli na stránky Realitní komory a prověřili si makléře, kterého chtějí prodejem nebo hledáním bydlení pověřit. Věřte, že ti dobří tam mají doporučení od svých předešlých zákazníků, která jsou namátkově ověřována právě Realitní komorou České republiky. Je to samozřejmě jen jedna z možností ověření, že makléř je opravdu spolehlivý.

„V rámci činností komory se pořádá celá řada různých školení pro makléře, workshopů, setkání s makléři, setkání s majiteli realitních kanceláří a v konceptu jsou i setkání se širokou veřejností, aby lidé konečně pochopili, že jejich realitní makléř je opravdu na jejich straně,“ uvedl Libor Šilhán ze společnosti home4people.

Profese realitního specialisty představuje opravdu náročnou práci. Není to jen o tom, že přijde člověk, nabere nemovitost a pak ji někde jen inzeruje. Jedná se o práci, která vyžaduje vysokou kvalifikaci v oboru, právní znalosti, a především profesionální a důvěryhodné jednání. Realitní komora České republiky především usiluje o zpřísnění právního rámce na realitním trhu. Chce, aby náročná kritéria byla reflektována pro praktický výkon této činnosti. Rovněž vytváří zbrusu nové možnosti všem subjektům, které působí na realitním trhu.

Cílem Realitní komory České republiky je také vzdělávání svých makléřů. Ti si musí své znalosti pravidelně rozšiřovat. Trh je stále v pohybu, vyžaduje jen profesionální a vyškolené makléře. Ti musí poskytovat klientům jen ty nejkvalitnější služby v oboru. Školení vedou ti nejzkušenější lektoři, kteří jsou v oboru už řadu let a mají vynikající výsledky.

V současné době je projednává návrh zákona o realitním zprostředkování. Ten pomůže v tom, že práci realitního makléře nebude vykonávat už každý. Na trhu se udrží jen ti nejlepší, nejzkušenější a ti, kteří se vzdělávají. Budou pryč doby, kdy nemovitosti prodával každý druhý.

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků