Jak pronajímat investiční byt? Pečlivě vybírejte nájemníky

2019-01-17 06:30:00 | Komerční sdělení

O pronájmy bytů je v dnešní době obrovský zájem. Mnoho lidí, kteří chtějí svůj stávající byt pronajmout, mají za to, že je to jednoduchá mise. Stačí najít rozumného nájemníka, dohodnout se na nájmu, podepsat smlouvu a přijít byt čas od času zkontrolovat. Realita je často jiná.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak najít toho správného nájemníka?

Hledání vhodného nájemníka může být těžké. Je až alarmující, kolik pronajímatelů v České republice má špatné zkušenosti s problematickým nájemníkem. Spory s neplatiči či jinak problematickými nájemníky odčerpávají čas i energii a snadný přivýdělek mění v zaměstnání na plný úvazek. Podobně jako při hledání bytu, i při hledání nájemníků doporučujeme využít všechny dostupné kanály.

Zkuste využít vlastní sociální sítě na internetu i v reálném životě. Je pravděpodobné, že někdo z vašich přátel bude znát někoho, kdo si bude chtít pronajmout byt. Zjistěte si, proč se chce nájemník nastěhovat, s kým by byt obýval a kde bydlel dosud. Tím zjistíte, jestli je jeho záměr dlouhodobý, nebo jen potřebuje rychle vyřešit určitou životní situaci. Sledujte i různé tematické skupiny na sociálních sítích, které sdružují zájemce o bydlení či spolubydlení.

Správa nemovitosti vyžaduje zkušenosti i spoustu času

Jako majitel nemovitosti musíte zastávat mnoho rolí. Zadat inzerát, reagovat na zájemce, kteří se vám ozvou, a potenciálním nájemníkům umožnit ve svém volném čase prohlídku bytu. Neustále vás bude někdo kontaktovat mailem nebo telefonicky. Poté, co se s vybraným nájemníkem dohodnete na nájmu, je třeba připravit nájemní smlouvu s jasně danými pravidly pro obě strany. Pamatovat přitom musíte na všechny běžné i méně obvyklé situace, které mohou nastat. Pokud opomenete něco zásadního nebo to uvedete nejasně, mohou vás čekat nepříjemnosti.

Kromě právních znalostí se neobejdete ani bez účetních znalostí, abyste mohli svoje příjmy z nájmu odpovídajícím způsobem danit. S každým nájemníkem budete muset zvlášť řešit způsob placení záloh za energie, převedení různých služeb jako internet, televize a telefon a průběžně řešit stížnosti a opravy, kdykoli se v bytě něco porouchá.

Potřebujete odbornou pomoc nebo jen chcete ušetřit čas?

Přijde vám celý proces složitý? Máte strach, že nebudete umět odmítnout zájemce, u kterého máte pochybnosti? Bojíte se, jestli máte smlouvy, které splňují podmínky nového občanského zákoníku a které vás ochrání? Chcete se vyhnout telefonátům od zájemců a večerům stráveným prohlídkami? Řešením je svěřit zprostředkování pronájmu realitním odborníkům. Makléři realitní kanceláře Domov s mnohaletou praxí se specializací na pronájmy na sebe přeberou veškerou starost s obstaráním nejvhodnějšího nájemníka včetně prohlídek se zájemci, kteří vyhovují zadaným představám a podmínkám. Vhodné kandidáta prověřují v rejstřících dlužníků. Poté, co klient vybere nájemníka na základě předložených informací, realitní kancelář připraví rezervační a nájemní smlouvu. Tu klientovi poskytne předem ke kontrole a upraví dle připomínek.

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků