První ročník soutěže Realiťák roku je za námi. Zjistěte kdo vyhrál!

2019-01-16 09:45:00

Soutěž Realiťák roku se zrodil s myšlenkou a snahou o povznesení realitní profese a motivaci realitních makléřů k dalšímu vzdělávání a zvyšování jejich profesionality. Zároveň si dala za cíl usnadnit široké veřejnosti výběr jejich průvodce na cestě za splněným snem o novém bydlení. Celá akce vyvrcholila včera na 4. odborné realitní konferenci v Cubex centru v Praze, kdy byl vyhlášen historicky první Realiťák roku.

Vznik soutěže Realiťák roku

Soutěž vznikla s myšlenkou najít profesionály ve vodách realitních makléřů, kterých na českém trhu působí přes 14 tis. a ne všichni mají nejlepší pověst. “Snažili jsme se o povznesení profese realitního makléře. Chceme realiťáky motivovat k lepším výkonům, sebevzdělávání a přemýšlení o vlastní profesi.” říká Ivana Cikánková z Realitního vzdělávacího institutu, který byl jedním z pořadatelů soutěže.

Soutěž podpořili významné společnosti. Kromě Reality.iDNES.cz a Realitního vzdělávacího institutu, kteří celou soutěž pořádali se přidalo několik partnerů z oblasti realit i přidružených oborů. Mezi ty se řadí společnost ADOL Monitor, CeMap, GEPARD FINANCE, LIGS University, NH Car, pudavaukci.cz, AZ LEGAL a Cubex Centrum Praha. Celou akci zaštítilo ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Hospodářská komora hlavního města Prahy a její sekce realitní, stavební a územního rozvoje.

Průběh a vyhlášení soutěže

Soutěž byla představena 17. dubna 2018 na 3. odborné realitní konferenci v Praze. Hlasování bylo následně spuštěno v polovině května loňského roku a ukončeno 31. 12. 2018. Veškeré aktivity probíhaly na portálu Reality.iDNES.cz a na webu www.RealitakRoku.cz. Hlasovat mohl kdokoliv z řad veřejnosti, ale také odborníků z praxe. “Na kontech více než tisícovky soutěžících se po závěrečném sčítání sešlo přes 20 tis. hlasů, a tak není troufalé označit 1. ročník soutěže za velmi zdařilý” hodnotí situaci Cikánková.

Vítěze soutěže jsme se dozvěděli včera, 15. ledna 2019 v Cubex centru v Praze. Byl zvolen účastníky konference, kteří volili z top 20 finalistů. “Kromě hlavní ceny Realiťák roku byla vyhlášena také Cena odborné poroty a Realiťáci kraje.” upřesňuje Petr Makovský, výkonný ředitel Reality.iDNES.cz.

14 vítězů v kategorii Realiťák kraje

Realitní makléři, kteří získali v hlasování veřejnosti nejvíce hlasů ve svém regionu a umístili se tak na prvním místě v kategorii Realiťák kraje:

Vyhlášena byla také cena odborné poroty

Hlavní cenu odborné poroty, kterou bylo mimo jiné školné na prestižní americké univerzitě LIGS University si odnesl Zbyněk Hloušek z Hloušek Reality. Odborná porota byla složená z profesionálů z realitní praxe i přidružených oborů a čítala devět osobností. V čele zasedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Mezi dalšími členy byl Jiří Pathy, generálního ředitele GEPARD FINANCE, právník Martin Zástěra z AZ LEGAL, investor Michala Hanus, Pavel Tomek ze společnosti ADOL Monitor, spoluautor řešení na stanovení tržních cen nemovitostí Ondřej Hon, viceprezidentka LIGS University Pardeep Kullar a zástupci hlavních organizátorů soutěže Petr Makovský z Reality.iDNES.cz a Ivana Cikánková z Realitního vzdělávacího institutu.

Porota hodnotila jednotlivé soutěžící na základě osobního setkání a aktivit, které během své práce uplaňují. “Věřím, že byl vybrán nejvhodnější kandidát, který nejen že odvádí skvělé výsledky v práci se svými klienty, ale také má zájem o sebevzdělávání a vlastní rozvoj v rámci své praxe.” hodnotí finální volbu Lucie Dohnalová z LIGS University

O hlavní ceně rozhodlo hlasování na realitní konferenci

Hlavní kategorie Realiťák roku se rozhodla až v rámci hlasování na 4. odborné realitní konferenci. V dodatečné volbě totiž finalista s druhým nejvyšším počtem hlasů po hlasování veřejnosti přeskočil do té doby vedoucího makléře. 

Historicky prvním realiťákem roku se stal Zbyněk Hloušek z Hloušek Reality, druhý skončil Pavel Kosina z dumreality.cz a na třetím místě se umístila Lucie Kafková z realitní kanceláře ERA Reality“Je to pro mě velká pocta, zároveň však i velký závazek” komentoval bezprostředně po vyhlášení své vítězství Zbyněk Hloušek.

Druhý ročník startuje v únoru

Další ročník soutěže Realiťák roku na sebe nenechá dlouho čekat. “Spustíme ho již na 4. odborné realitní konferenci. Hlasování započne v únoru a ukončíme jej v listopadu. Druhého Realiťáka roku i vítěze dalších kategorií vyhlásíme v lednu příštího roku na prvním realitním plese.” říká Monika Lukášová, ředitelka soutěže Realiťák roku 2019.

“Jsme velmi rádi, že druhý ročník bude pod záštitou Asociace realitních kanceláří ČR, Realitní komory ČR, Evropského klub realitních kanceláří, Ministerstva pro místní rozvoj ČR i Hospodářské komory hlavního města Prahy. Patronkou soutěže se stane opět ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Celá soutěž tak získá z profesního hlediska ještě větší význam” uzavírá Petr Makovský. 

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků