Budete se stěhovat do novostavby? 4 věci, které vám stěhování zjednoduší

28.02.2022 23:59 | Komerční sdělení

Pokud jste zvládli zorganizování stavby nového domu a všech záležitostí okolo, máte skoro vyhráno. Nesmíte ale zapomínat na další důležité kroky. Především byste si před nastěhováním měli zařídit energie. Tím to ale nekončí. Potřebná je i kontrola bydlení a mnoho dalších drobností. Asistent Enkidoo vám poradí na co nezapomenout.
Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

1) V novém domově je potřeba svítit a topit

Abyste si mohli v nové domácnosti posvítit na oblíbenou knížku nebo si zatopit, je potřeba uskutečnit dva kroky. Jedním z nich je zažádání o připojení k distribuční soustavě. Druhým je zajištění smlouvy s dodavatelem energie. Vše začněte řešit v dostatečném předstihu, protože se tento proces může protáhnout až na několik měsíců.

Žádost o připojení k distribuční soustavě
Aby se k vám do domácnosti dostala elektřiny či plyn, je potřeba požádat distributora pro danou oblast o připojení k distribuční soustavě. Distributora máte vždy pevně stanového. Aby vás distributor připojil, doložte potřebné dokumenty a vyplňte příslušný formulář. Veškeré informace najdete na webových stránkách vašeho distributora. V ČR jsou tři distributoři elektřiny: EG.D, ČEZ Distribuce a PREdistribuce, a tři distributoři plynu, a to GasNET, EG.D a Pražská plynárenská.

Dodavatele energií si můžete vybrat sami
Vaším dodavatelem elektřiny nebo plynu nemusí být nutně váš distributor, můžete si ho vybrat. Pokud si s výběrem nevíte rady, obraťte se třeba na asistenta Enkidoo, který vám s výběrem a zjištěním nového dodavatele může pomoci a vše vyřešit zcela zdarma a online.

2) Než se nastěhujete, zkontrolujte bydlení

Před převzetím domácnosti a celého domu od prodejce nebo stavitele neopomeňte detailnější kontrolu všech dveří, podlah, oken, zásuvek, zdí, nebo třeba lišt. Pozor si dejte například na praskliny v omítce, mlžící se okna nebo nerovnou podlahu. I sebemenší maličkost nahlaste. 

3) Vytvořte si seznam pro každou místnost

Aby se vám jednodušeji plánovalo, nakupovalo a také stěhovalo, vytvořte si pro každou místnost v domově seznam. Napište si nábytek a další vybavení, které do dané místnosti potřebujete. Místnosti s rozmístěným nábytkem si i pro lepší představu můžete jednoduše nakreslit.

4) Stanovte si rozpočet na všechno vybavení

Až budete mít seznam hotový, vyhodnoťte, co je potřeba pořídit. Podle tohoto si stanovte rozpočet na nové vybavení místností, nejlépe na každou položku zvlášť. Pokud celková částka bude příliš vysoká, stanovte si priority. Zvažte také, zdali stěhovat staré spotřebiče, nebo koupit zcela nové a energeticky úspornější. Může se sice jednat o větší investici, ale vyplatí se vám. 

Chcete se přestěhovat bez starostí, že jste na něco zapomněli? Stáhněte si zdarma seznam ke stěhování asistenta Enkidoo a zvládněte vše levou zadní.

Berte v potaz i to, že pokud přebíráte hotovou stavbu od developera, tak energie budou nejspíše psané na něj, tak si při převzetí nezapomeňte zajistit přepsání energií na vás. Asistent Enkidoo vám s přepisem elektřiny či plynu může pomoci a zcela jej za vás vyřešit.

Sdílet: Facebook Twitter

Více článků